Konya İçeriçumra'da doğalgaz sevinci

Konya İçeriçumra'da doğalgaz sevinci

Konya'nın Çumra İlçesi Belediyesi ve Selçuk Gaz dağıtım şirketi işbirliğinde yürütülen çalışmalar sonucunda İçeriçumra Mahallesi doğalgaz hizmetine kavuştu.

Konya'nın Çumra İlçe Belediyesi ve Selçuk Gaz dağıtım şirketi işbirliğinde yürütülen çalışmalar sonucunda İçeriçumra Mahallesi doğalgaz hizmetine kavuştu.

İçeriçumra mahalle sakinlerinin yoğun olarak talep ettiği konulardan biri olan doğalgaz yatırımı için kayıtsız kalmayan Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan, göreve geldiği günden bu yana mahallenin doğalgaza kavuşması adına çalışma başlatmıştı. Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda İçeriçumra Mahallesi doğalgaz konforuna kavuşturuldu. Doğalgaz kazı töreni için yapılan törende doğalgazın mahalle halkının kullanımına sunulması için ilk boru hattı döşenmiş oldu.

“İÇERİÇUMRA MAHALLEMİZ BİR İLK OLDU”

Göreve geldikleri günden bu yana temiz ve konforlu bir yatırım olan doğalgazın, İçeriçumra Mahallesi’ne ulaşması için, hükümet, Çumra Belediyesi ve Selçuk Gaz şirketi el birliği ile önemli işler yaptıklarını ifade eden Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan; “Çumra’mızın mahallelerine doğalgazın ulaşımı konusunda; Bakan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız ve İlçe Başkanımız ile birlikte yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İlçe merkezimiz ile birlikte mahallelerimizin de yaşam kalitesini yükseltmek, hava kirliliğini ortadan kaldırmak, daha yeşil ve temiz bir çevre için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Cenab-ı Hakka şükürler olsun ki bugün ilk kazı çalışmasını başlattığımız yer İçeriçumra Mahallemiz oldu. İçeriçumra Mahallemiz doğal gaz boru hattının olmadığı bir mahalleye doğalgaz hizmetinin ulaştırıldığı ilk mahallemiz... Organize sanayi bölgemizdeki yeni parsellerimizde yatırıcı sayılarımızın artması, İçeriçumra Mahallemizinde bu hizmetten daha erken yararlanmasına büyük katkı sağladı. Diğer tüm mahallelerimiz ile birlikte Selçuk ve Karamanoğlu beyliğinden bu yana geçmişi olan İçeriçumra Mahallemiz bizim göz bebeğimizdir. Değerli hemşehrilerimize en güzel hizmetleri sunabilmek için tüm paydaşlarımızla elbirliği ile çalışıyoruz. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“ELHAMDÜLİLLAH YAPILAN HİZMETLER YERİNİ BULUYOR”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 20 yıllık süreçte doğalgaz enerji hattının Konya genelinde ulaştırılmasında ve kullanıma sunulmasında önemli işlere imza atıldığını kaydetti. Angı doğalgaz kazı töreninde yaptığı konuşmasında;“Mübarek Cuma gününde güzel bir iş için bir araya geldik. Mahallemize doğalgazın ulaştırılmasında emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. 20 yıl öncesinde il merkezimizde bile doğru düzgün doğalgaz hizmeti yokken bugün gelinen noktada ilçelerimizin merkez dışında kalan mahallelerini doğalgaz konforuna kavuşturuyoruz. Bu hizmetleri vatandaşlarımız ile buluştururken bizlere güç veren en önemli husus hemşehrilerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde olmamız. Elhamdülillah İlçelerimizde belediye başkanlarımız ve ilçe teşkilatlarımızın gayretleri ile yapılan hizmetler yerini buluyor ve bizlerde bu noktada onlara destek olmaya devam ediyoruz. Doğalgaz hattını mahallemizdeki meskenler ve iş yerleri ile buluşturacağımız bu programın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

c.jpg

cc.jpg

ccc.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.