Konya ESOB’dan sel bölgelerine destek mesajı: Her türlü yardıma hazırız

Konya ESOB’dan sel bölgelerine destek mesajı: Her türlü yardıma hazırız

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, selden büyük ölçüde etkilenen kentlerin Birlik Başkanlarına 'geçmiş olsun' dileklerini ileterek, yaraların hızlı bir şekilde sarılması için her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi

Batı Karadeniz bir kez daha sel felaketi ile karşı karşıya. Aşırı yağış şu ana kadar en çok Kastamonu ve Bartın'da etkili oldu. Akarsular taştı, yıkılan köprüler oldu. Yoğun yağışların Batı Karadeniz bölgesinde büyük sel felaketlerine neden olduğunu belirten Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, selden büyük ölçüde etkilenen kentlerin Birlik Başkanlarına “geçmiş olsun” dileklerini iletti, yaraların hızlı bir şekilde sarılması için her türlü yardıma hazır olduklarını ifade etti.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak, Sel felaketinden etkilenen kentlerin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan ve yönetim kurulu üyelerine gönderdiği mektupta şu görüşlere yer verdi;

“Yüreğim sızlayarak İlinize sel felaketinin verdiği zararı ve bu afete maruz kalan Vatandaşlarımızın ve özellikle Esnaf Sanatkarlarımızın acı ve sıkıntılarını kalben paylaşıyorum.

Dünya’da maalesef son birkaç yıldır öngörülemez olumsuz hadiseler yaşanmaktadır. Bir tarafta kuraklık nedeniyle bir damla suyun yokluğundan dolayı açlık ve sefaletle boğuşan İnsanlar, bir tarafta savaş ve olumsuz etkileri, diğer tarafta afetler…

Ülkemizde ise maalesef Karadeniz bölgemizde beklenmeyen ve mevsim dışı yağan yağışların derelerin taşmasına, evlerin yıkılmasına, işyerlerinin kullanılamaz hale gelmesine neden olduğunu görmekteyiz.

Devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmaktadır. KONYA Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak her daim yanınızda olduğumuzu özellikle ifade etmek isterim.

Size ve şahsınızda ilinizin tüm mensuplarına ve Esnaf Sanatkâr Arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, RABBİMDEN bu felaketlere bir daha maruz kalmamayı niyaz ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler