Konya Ekonomi STK’larından Dijital Gösterim Merkezi’ne ziyaret

Konya Ekonomi STK’larından Dijital Gösterim Merkezi’ne ziyaret

KSO Başkanı Memiş Kütükçü, KTO Başkanı Selçuk Öztürk, KTB Başkanı Hüseyin Çevik ve ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret ederek İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrrahman Fidancı’dan bilgi aldı

İletişim Başkanlığınca aralarında Konya’nın da bulunduğu 7 ilde kurulan Dijital Gösterim Merkezleri ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Konya’da iş dünyasının temsilcileri Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret ederek, ileri teknoloji ürünü görselleri izledi.

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret etti. 360 derece görsel deneyim alanı, hologram teknolojisi ve 3 boyutlu görselleri izleyen Oda Başkanları, İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrrahman Fidancı’dan bilgi aldı.

milli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-1.jpeg

Milli Üretim ve Teknolojik Yatırımlar Gençlerimize Anlatılmalı

Dijital Gösterim Merkezi projesinin Konya’da da bulunmasının memnuniyet verici olduğunu dile getiren “İnsanların çalışma temposu ve günün yoğunluğu içerisinde devletimizin yapmış olduğu hizmetlerden ve kazanımlardan pek haberdar olamıyor. Ülkemizin yedi şehrinde yürütülen bu faaliyetin Konya’mızda da yapılması çok güzel ve anlamlı. Tarihimizin dönüm noktalarından, ecdadımızın kazandığı şanlı zaferler ve bu toprakların ödediği bedellerden bugüne ve geleceğe panorama sunan gösterimlerin yapıldığı Dijital Gösterim Merkezini özellikle gençlerimizin ziyaret etmesini tavsiye ederim. Bu çalışma tarihimizin, kültürel zenginliklerimizin, ülkemizin son dönemde milli üretim ve teknolojide aldığı yolun anlatılması, geleceğe aktarılması bakımından kıymetli bir proje olmuş. Dijital Gösterim Merkezi’nde sunulan görseller vatandaşlarımızın bilgi sahibi olması açısından bu eksikliği tamamlıyor. Yakın tarihimiz ile ilgili görsellere de yer verilmesini arzu ediyoruz. İletişim Başkanlığına, Prof. Dr. Fahrettin Altun’a bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dediler.

milli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-2.jpeg

“Ustalardan Miras” Fotoğraf Sergisi de Yer Alıyor

Ziyaretçilerin Kovid-19 salgınına karşı gereken tedbirler alınarak ağırlandığı Dijital Gösterim Merkezi’nde, görme engelliler için “görme engelli yolu”, işitme engelliler için de işaret dili ile anlatım imkanı sağlanıyor.

milli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-4.jpeg

360 derece görsel deneyim ve üç boyutlu hologram teknolojisinin kullanıldığı merkezde, özel gösterim alanları da yer alıyor.

milli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-6.jpeg

Milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginlikleri yeni iletişim ve gösterim tekniklerini kullanarak vatandaşların erişimine sunulan Dijital Gösterim Merkez’inde her ay farklı içerikler ileri teknoloji ürünü görseller kullanılarak vatandaşların hizmetine sunuluyor.

milli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-10.jpeg

Dijital Gösterim Merkezi’nde ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin geleceğe aktarılması için düzenlediği “Ustalardan Miras, Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflarda sergileniyor.

milli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-7.jpegmilli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-8.jpegmilli-ve-teknolojik-yatirimlar-genclerimize-anlatilmali-9.jpeg

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler