Konya Büyükşehir'e iki ödül birden! Kentsel dönüşümde iki projeyle en iyi seçildi

Konya Büyükşehir'e iki ödül birden! Kentsel dönüşümde iki projeyle en iyi seçildi

Konya Büyükşehir Belediyesi Türbe Önü Kentsel Dönüşümü ve Yeni Motorlu Sanayi Sitesi projeleriyle 'En İyi Kentsel Tasarım ve Yenileme Yapan Belediye' ve “En İyi Sanayiden Dönüşüm Yapan Belediye' ödüllerini aldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Türbe Önü Kentsel Dönüşümü ve Yeni Motorlu Sanayi Sitesi projeleriyle 'En İyi Kentsel Tasarım ve Yenileme Yapan Belediye Ödülü' ve 'En İyi Sanayiden Dönüşüm Yapan Belediye Ödülü'ne layık görüldü.

Çevresel Sürdürülebilirliğe Dayalı Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler temasıyla İstanbul’da düzenlenen bu yıl 7.’si düzenlenen Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde başarı ve teşvik ödülleri sahiplerini buldu.

Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla kentsel dönüşüm alanında önemli çalışmaları hayata geçiren Konya Büyükşehir Belediyesi, Türbe Önü Kentsel Dönüşüm projesiyle “En İyi Kentsel Tasarım ve Yenileme Yapan Belediye Ödülü”nü aldı. Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi ile de “En İyi Sanayiden Dönüşüm Yapan Belediye Ödülü” almaya hak kazandı.

"TÜRBE ÖNÜ VE YENİ SANAYİ SİTESİ DÖNÜŞÜMÜ SON DERECE ÖNEMLİ"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da hayal gibi görünen birçok yatırımı hayta geçirdiklerini belirterek, bu konuda Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı’nın tarihi dokuya uygun olarak yapıldığı Türbe Önü Kentsel Dönüşüm projesi ile Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin kaldırılması için yapımı devam eden Yeni Sanayi Sitesi’nin son derece önemli olduğunu söyledi.

Her iki yatırımı da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte sürdürdüklerini belirten Başkan Altay, verilen ödül sebebiyle teşekkür etti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.