Konya Büyükşehir’den önemli duyuru!

Konya Büyükşehir’den önemli duyuru!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelindeki yeşil alanlarda bulunan bitki ve ağaçların korunması için her gece ilaçlandığını belirtilerek, Konyalılara uyarılarda bulunuldu

Konya Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki yeşil alanlarda bulunan bitki ve ağaçların her gün gün 23.00-07.00 saatleri arasında ilaçlandığını belirterek, Konyalılara uyarılarda bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklama şöyle:

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan yeşil alanlarda hemşehrilerimizin göz zevkine hitap edecek bitki türleri kullanılmaya çalışılmaktadır.

Bu çiçekli, meyveli ve kokulu bitkilerin görüntü olarak albenisi bulunmakta ve meyvelerinden de faydalanılmaktadır.

Ancak bu güzelliklerin korunabilmesi için ilaçlama ve gübreleme işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu amaçla her gün gün 23.00-07.00 saatleri arasında bitkilerin ilaçlaması yapılmaktadır.

Kullanılan ilaçlar bitki bünyesinde kalıyor

Kullanılan ilaçlar sistemik olduğu için yarılanma ömrünü tamamlayıncaya kadar bitki bünyesinde kalmaktadır.

Hemşehrilerimizin özellikle ıhlamur ve süs eriği gibi meyveli ve çiçekli ağaçların meyvelerini toplamamaları sağlıklarının zarar görmemesi açısından son derece önemlidir.

Ayrıca meyveleri toplarken ağaçların dallarının kırılması da ağaçlara zarar vererek formlarının bozulmasına neden olmaktadır.

Hem çevre temizliği ve düzenli bir şehir yapısı hem de sağlık açısından parklardaki ve yeşil alanlardaki ağaçlardan hiçbir şey toplanmamasını rica ederiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.