Konya Bilgehane öğrencileri gelecekteki kendilerine mektup yazdı!

Konya Bilgehane öğrencileri gelecekteki kendilerine mektup yazdı!

Konya'da sayıları 19’u bulan Bilgehanelerde gerçekleştirilen “Geleceğe Mektup” etkinliği kapsamında öğrenciler, gelecekteki kendilerine mektup yazdı. Kimi hayallerini kaleme alırken, kimi de şu anki durumlarını ve hedeflerini kağıda döktü

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin milli ve manevi değerlerle eğitim veren hizmetlerinden Bilgehanelerde “Geleceğe Mektup” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerin zaman içinde kendi gelişimlerine şahit olmaları amaçlanan etkinlikte, yazılan mektupların dönem sonuna kadar Bilgehanelerde eğitmenler tarafından muhafaza edileceği öğrenildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehaneler, öğrencilerin akademik, sosyal, milli ve manevi gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Konya merkez ve ilçelerle birlikte sayıları 19’u bulan Bilgehanelerde gerçekleştirilen “Geleceğe Mektup” etkinliği kapsamında öğrenciler, gelecekteki kendilerine mektup yazdı. Öğrencilerden kimi hayallerini kaleme alırken, kimi de şu anki durumlarını ve hedeflerini kağıda döktü. Eğitmenleri tarafından zarflara konan mektupları öğrenciler, birkaç yıl sonra istedikleri bir zaman açıp okuyacak.

Yapılan etkinlikle öncelikli olarak öğrencilerin zaman içinde kendi gelişimlerine bizatihi şahit olmaları amaçlanırken, öğrencilerin aynı zamanda hedefler koyup bu hedeflere ulaşmış olma durumlarını değerlendirerek yaptıkları doğruları ve ders almaları gereken davranışlarını fark etmelerine katkı sağlanacak.

Yazılan mektuplar dönem sonuna kadar Bilgehanelerde eğitmenler tarafından muhafaza edilecek ve dönem sonunda öğrencilere geri verilecek. Mektupların ne zaman açılacağı ise öğrencinin inisiyatifinde olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.