Konya Bera Holding'ten 4 bin çalışana müjde! Alt gelir bandındaki çalışanlara ek ücret artışı

Konya Bera Holding'ten 4 bin çalışana müjde! Alt gelir bandındaki çalışanlara ek ücret artışı

Konya Bera Holding'ten 4 bine yakın çalışanına sevindiren haber! Holding yüzde 20+1000 TL ek zam kararı açıkladı. Yılın ortasında yapılan bu ikinci düzenleme ile düşük gelir bandındaki çalışanlarda ilave yüzde 43 artış sağlandığı açıklandı

Konya merkezli Bera Holding, bünyesinde bulunan toplam 4 bine yakın çalışanına yüzde 20+1000 TL ek zam kararı açıkladı. Bera Holding'den yapılan açıklamada, 2022 yılı başında yapılan yüzde 50'lik artışın ardından yılın ortasında yapılan bu ikinci düzenleme ile düşük gelir bandındaki çalışanlarda ilave yüzde 43 artış sağlandığı duyuruldu.

BERA HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Holding Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Pandeminin tetiklemiş olduğu ve akabinde Ukrayna-Rusya savaşı ile daha da belirginleşen olumsuz küresel etkiler ışığında, ülke olarak ekonomik tehditlerin hakim olduğu zor bir dönemden geçmekteyiz. Çalışanlarımızın bu vb. belirsizlik ortamlarında iş güvencesinin sağlanması ve ailelerinin benzer olumsuzluklardan asgari şekilde etkilenmesi odak alanımız olmaya devam etmektedir.

Böylesine büyük global ve ulusal olumsuzluklara karşın, fedakar şekilde holdingimizi ve ülkemizi büyütmeye devam eden çalışanlarımızın ücretlerini 6 aylık kısa bir sürenin ardından yeniden gözden geçirme gerekliliği doğmuştur. Holdingimiz bünyesinde maaş zamları yıllık olarak belirlenmekte olup, buna mukabil ara dönemlerde zam uygulaması yapılmamaktadır.

ALT ÜCRET BANDINDA ÇALIŞANLAR ÖNCELENDİ

2022 yılı başında yapmış olduğumuz % 50’lik anlamlı artışa rağmen, çalışanlarımızın maruz kaldığı yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı sonrasında ekteki kararların alınması uygun görülmüştür. 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tüm çalışanlarımıza % 20 + 1.000 TL ilave ücret artışı kararı alınmıştır.

Özellikle alt ücret bandında yer alan çalışanlarımızı merkezime aldık. Yapmış olduğumuz bu düzenleme ile düşük bantta yer alan arkadaşlarımızda %43 gibi değerli bir artış oranına ulaşılmıştır. Yeni düzenleme Ocak 2022 tarihine kıyasla toplamda %83’e varan bir artışa da işaret etmektedir.

"HEDEFİMİZ BİRLİKTE YENİ BAŞARI HİKAYELERİNE İMZA ATMAK"

Açıklamada, “Bera Holding olarak son yıllarda elde etmiş olduğumuz istikrarlı finansal başarılarımızın çalışanlarımız ile paylaşılması, önceliklerimiz arasındadır. Hedefimiz böylesine zorlu ekonomik koşullarda çalışanlarımızın refah düzeyini artırarak birlikte yeni başarı hikayelerine imza atmak olacaktır” ifadelerine de yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler