Konya Aksaray ve Almanya Chemnitz Ticaret Odalarından ortak proje!

Konya Aksaray ve Almanya Chemnitz Ticaret Odalarından ortak proje!

Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda kurulan 'Üye Hizmet Merkezi' birimleri ile Oda üyelerine hizmet kapasitesinin artırılması hedefleniyor.

Konya Ticaret Odası’nın “Üye Hizmet Merkezi” projesi hayata geçirildi. Konya Ticaret Odası, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve Almanya Chemnitz Ticaret ve Sanayi Odası (Chemnitz IHK) ortaklığıyla yürütülen proje ile Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda kurulan Üye Hizmet Merkezi birimleri ile Oda üyelerine hizmet kapasitesinin artırılması hedefleniyor.

TOBB ve EUROCHAMBRES iş birliği ile yürütülen “Türkiye - AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi” kapsamında hayata geçirilen “Üye Hizmet Merkezi / Business Service Center” projesinin tanıtım toplantısı Konya Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş ve Almanya Chemnitz Ticaret ve Sanayi Odası (Chemnitz IHK) Başkan Yardımcısı Christoph Neuberg’in katıldığı toplantıda Üye Hizmet Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

1-001.jpg

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, toplantının açılışında yaptığı konuşmada “TOBB ve EUROCHAMBRES iş birliği ile yürütülen “Türkiye - AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi” kapsamında Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası bünyelerinde hayata geçirilen Üye Hizmet Merkezi’nin açılışı hakkında sizleri bilgilendirmek ve Merkezimizin faaliyetlerini tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz toplantımıza katılımlarından dolayı Konya ve Aksaray şehirlerimizin değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Bağdadi Göktaş ve Almanya Chemnitz Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Christoph Neuberg’e katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Türkiye - Türkiye İş Diyaloğu programı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) tarafından işbirliği halinde yürütülüyor. Türkiye ve Avrupa Birliği ülkelerinden odaları bir araya getirerek diyaloglarını artırmak, görüş ve deneyim alışverişi yaparak üyelerine hizmet kalitesinin artırmalarına katkı sağlamak amacıyla yürütülen projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan TOBB Başkanımız aynı zamanda Eurochambres Başkan Yardımcımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na da şükranlarımı sunuyorum. Birazdan Üye Hizmet Merkezinin faaliyetleri ile ilgili bilgi vereceğimiz sunuma geçmeden önce ifade etmeliyiz ki özellikle Koronavirüs salgını sürecinde bir kez daha önemi ortaya çıktığı gibi; üyelerimize daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla dijitalleşmenin tüm avantajlarını Odamız bünyesinde uygulamaya devam ediyoruz. Üyelerimiz, Odamızın internet adresi www.kto.org.tr üzerinden “Online İşlemler” menüsü ile Faaliyet Belgesi, Oda Kayıt Belgesi, Aidat Sorgulama ve Ödeme, Üye Sorgulama hizmetlerini Odamıza gelmeden gerçekleştirebilmektedir. Bununla birlikte; devletimizin Koronavirüs kapsamında çıkardığı ekonomik paketlerdeki güncel gelişmeler başta olmak üzere devlet destekleri, teşvikler, araştırma raporları, son yönetmelik ve genelgelere de web sitemizden ulaşılabilir. Tüm üyelerimiz, Odamızın Android veya IOS uygulamalarını telefonlarına yükleyerek, web sitemiz üzerinden yapılan işlemleri cep telefonları vasıtası ile bulundukları yerden rahatlıkla yapabilmektedir. Dijital dönüşüm kapsamında uzun süredir uygulamadığımız bu çalışmalar Üye Hizmet Merkezimizin daha sistematik bir şekilde, üyelerimizin Odamız binasına uğramadan işlemlerini hızlı bir şekilde yapmalarına, iş ve ticaret hayatlarına katkı sağlayacak tüm konularda bilgi almalarına imkân sağlayacaktır. Bu vesile ile Üye Hizmet Merkezimizin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Merkezimiz bünyesinde hizmet verecek çalışma arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Başkan Öztürk konuşmasının ardından Üye Hizmet Merkezi’nin tanıtımı ve Merkezin faaliyetleri ilgili sunum gerçekleştirdi.

Aksaray

Aksaray Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş da, “Konya Ticaret Odası’nın öncülüğünde, Chemnıtz Ticaret ve Sanay Odası ile Odamızın 2019 yılında hayata geçirilen, Avrupa Birliği Projesi olan Üye Hizmet Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum. Yıllardır üyelerimizin en büyük ihtiyaçlarından birisi iletişim noktasında tek çatı altında buluşabileceği bir yapı oluşturabilmekti. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak hayata geçirilen bu proje, üyelerle iletişim noktasında son yılların en verimli projesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Projenin hayata geçmesi ile birlikte üyelerimiz herhangi bir sorun öneri talep bilgi noktasında tek bir kanal aracılığı ile odamıza ulaşabilecek ve bu kanal aracılığı ile zamandan tasarruf ederek işlemlerini yaptırabilecekler. Bu projenin bütçe noktasında Avrupa Birliğinin finansal desteği ile ortaya çıkması da ayrı bir önem arz etmektedir. Oda faaliyetleri, güncel duyurular, iş kurma süreçleri ve gerekli belgeler, yatırım alanları, devlet destekleri ve iştirakler başlıkları altında hizmet verecek olan üye hizmet merkezimizde, proje kapsamında işin gerektirdiği yeterliliklere sahip olacak şekilde 10 farklı başlıkta kişisel gelişim eğitimleri verilen personelimiz tarafımızdan yönetilecektir. Bu düşünceler ile üyelerimize odaya gelmeden çağrı merkezimiz üzerinden hizmet verecek olan üye hizmet merkezimizin hayırlı olmasını diliyor, projenin sahibi Konya Ticaret Odasına ve Sayın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk’e desteklerinden ve Odamız ile yaptığı işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Chemnitz Ticaret ve Sanayi Odası (Chemnitz IHK) Başkan Yardımcısı Christoph Neuberg ise Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek bu proje ile birlikte ilişkilerin gelişeceğini ve farklı alanlarda da işbirliği yapılabileceğini ifade ederek “Chemnitz Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu projenin başarılı bir şekilde sonuçlanmasından çok memnunuz. Konya ve Aksaraylı odaların üye hizmetlerini ve müşteri odaklılıklarını iyileştirme çabalarından dolayı tebrik ederiz. Bu tür bir işbirliğini başlattıkları için TOBB ve Eurochambres'e da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ÜYELERE HİZMET KAPASİTESİ ARTIRILACAK

Proje kapsamında Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda ayrı ayrı “Üye Hizmet Merkezi” kurulacak. Chemnitz Ticaret Odası ise proje süresince KTO ve Aksaray TSO’ya bilgi ve tecrübe desteği sağlayacak. KTO ve Aksaray TSO’ya üyelerine sunduğu hizmet kapasitesini artırmak hedefiyle yürütülen proje ile Türkiye ve AB odaları arasındaki bilgi ve iyi uygulamaların paylaşımını teşvik etmek ve karşılıklı iş birliğini ortaklıklar kurarak güçlendirmek amaçlanıyor. Konya Ticaret Odası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişlerine “Üye Hizmet Merkezi” birimleri açılarak oda üyelerine Oda faaliyetleri, birimlerin çalışmaları iş ve ticaret hayatıyla ilgili konularda bilgi ve danışmanlık hizmeti verilecek

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.