Konya 9. Bilim Festivali bu yıl ilklerle başlıyor!

Konya 9. Bilim Festivali bu yıl ilklerle başlıyor!

Türkiye'nin en büyük bilim festivali Konya'da 9'uncu kez açılmaya hazırlanıyor. 23 Haziran'da başlayacak ve 4 gün sürecek Konya Bilim Festivali'nde bu yıl ilk kez akşam yapılacak video mapping, ışık ve drone gösterileri merakla bekleniyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye'nin en büyük bilim festivali 9'uncu kez açılmak için gün sayıyor. 23 Haziran'a başlayacak Konya Bilim Festivali'nde bu yıl ilk kez video mapping ve ışık gösterisi de sunulacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilecek Konya Bilim Festivali 23 Haziran'da başlıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı Türkiye'nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi'nin 7'den 70'e bilimi sevdirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Konya Bilim Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı Konya Bilim Festivali'nin bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceklerini ifade eden Başkan Altay, "Türkiye'nin en büyük bilim festivalinde her yaştan katılımcıya ilham kaynağı olacak yenilikler ve yüzlerce bilimsel etkinlik hazırladık. Ayrıca değişiklik yaparak her yıl Ekim ayında yaptığımız festivali bu yıl Haziran ayına aldık. Bilim meraklılarına bilimle iç içe olacakları dolu dolu dört gün hazırladık. Konya'da gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan merakı bizleri memnun ediyor. Şehrimizden ve ülkemizin her yerinden tüm öğrencileri ve bilim meraklısı olan herkesi festivalimize bekliyorum" dedi.

MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİNİN GURURU SAVUNMA SANAYİ VE TEKNOLOJİ KURULUŞLARI DA BU FESTİVALDE

Seçkin kurum ve kuruluşların yer alacağı Konya Bilim Festivali'nde Milli Teknoloji Hamlesinin gururu; TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ASELSAN KONYA, ROKETSAN, BAYKAR, TUSAŞ gibi önemli savunma sanayi ve bilim-teknoloji kuruluşları da boy gösterecek. Ayrıca yerli ve milli teknolojiler ile İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar gibi araçlar da her yıl olduğu gibi meraklılarıyla buluşacak.

KONYA BİLİM FESTİVALİ'NDE BU YIL İLKLER VAR

Bu yıl ilk kez akşam yapılacak Konya Bilim Festivali'nde video mapping (haritalama) ve ışık gösterileri, dron gösterisi, tematik atölye alanları, eğlenceli sahne gösterileri ile birlikte "NASA&CERN" ve "Source of Life" temalarında üç boyutlu salonlar ve farklı temalarda birçok sergi de yer alacak.

KONYA BİLİM FESTİVALİ ZİYARET SAATLERİ

Konya Bilim Festivali 23, 24, 25, 26 Haziran'da Konya Bilim Merkezi'nde 16.00-23.00 saatleri arasında gezilebilecek. Konuyla ilgili detaylı bilgiler 'bilimfest.com' adresinde.

Konya 9. Bilim Festivali bu yıl ilklerle başlıyor!

Konya 9. Bilim Festivali bu yıl ilklerle başlıyor!

Konya 9. Bilim Festivali bu yıl ilklerle başlıyor!

Konya 9. Bilim Festivali bu yıl ilklerle başlıyor!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler