Komadan 140 gün sonra çıkan 87 yaşındaki hasta yaşama tutundu

Komadan 140 gün sonra çıkan 87 yaşındaki hasta yaşama tutundu

Manisa'nın Salihli ilçesinde geçirdiği beyin kanaması sonrası bilincini kaybeden Emine Hanım Yakar, 140 gün sonra bitkisel hayattan çıkarak doktorlarını sevindirdi

MANİSA (AA) - Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan 87 yaşındaki kadın, geçirdiği beyin kanaması üzerine kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde 140 gün sonra bitkisel hayattan çıktı.

Yörük Mahallesi'ndeki evinde 140 gün önce aninden rahatsızlanan Emine Hanım Yakar, yakınları tarafından bilinci kapalı halde Salihli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Yakar, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Tedaviye yanıt veren ve 140 gündür bulunduğu komadan çıkan Yakar, bir süre daha yoğun bakım ünitesinde tutulacak.

Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Gürsoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yakar'ın, ilermiş yaşına rağmen komadan çıkmasının kendilerini çok sevindirdiğini söyledi.

Zorlu bir tedavi sürecini atlattıklarını ifade eden Gürsoy, "Kendisi, 140 gün önce bilinci kapalı bir halde hastanemize geldi. Tetkik ve muayenede hastamızın beyninde damar tıkanıklığı ve beyin kanaması tespit edildi. Gerekli hazırlıkların ardından hastamız yoğun bakım servisimizde tedavi altına alındı. Hastamız tedaviye de olumlu yanıt vererek bitkisel hayattan normale döndü." diye konuştu.

Nöroloji uzmanı Nilüfer Yıldırım ise ciddi sağlık sorunu yaşayan Yakar'ın yaşama tutunduğunu belirtti.

Hastanın durumunun stabil olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Tedavi sürecinin olumlu bir şekilde devam etmesi durumunda, hastamızı yaklaşık 2 hafta içerisinde normal servise almayı planlıyoruz. Kısmi felçle ilgili olarak da normal servise geçildiğinde fizik tedavi sürecine geçeceğiz." dedi.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı