Köln DİTİB Merkez Camii’nde 3 bin 200 kişi Covid-19 aşısı oldu

Köln DİTİB Merkez Camii’nde 3 bin 200 kişi Covid-19 aşısı oldu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Merkez Camii’nde hafta sonu düzenlenen aşı kampanyasında 3 bin 200 kişi Covid-19 aşısı oldu.

Köln Büyükşehir Belediyesi, Köln Sağlık Sigortaları Birliği ve MoscheeForum tarafından organize edilen aşı kampanyasına gönüllü cemaat üyelerinin yanı sıra Köln Ehrenfeld ve Neuehrenfeld semtinde oturan Alman ve diğer milletlerden insanlar katıldı.

Yoğun ilginin olduğu aşı kampanyasının ilk gününde 1450, ikinci gününde de 1750 kişiye Kovid-19 aşısının ilk dozu yapıldı.

"Sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz"

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, yaptığı açıklamada: “Köln DİTİB Merkez Camii’nde hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü düzenlenen aşı kampanyasında yoğun ilginin olduğunu müşahade ettik. Bu vesileyle bu zor süreçte birlikte yaşadığımız topluma katkı sağlamak adına bize imkan veren Köln Büyükşehir Belediyesi ve Köln Sağlık Sigortaları Birliği’ne tekrar teşekkür ediyorum. Ayrıca kampanya kapsamında hafta sonu Merkez Camii’nde görev yapan sağlık çalışanlarına ve salgınla hep beraber mücadele ettiğimiz bu süreçte gösterdikleri özveri ve fedakarlıktan ötürü tüm sağlık çalışanlarına şükranlarını sunuyorum. Cenab-ı Hakk, tüm insanlığı hastalıklardan ve musibetlerden muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.

Herhangi bir formalite ve ön müracaat olmaksızın çevre sakinlerine AstraZeneka aşısı yapıldı. İkinci aşı yine Merkez Camii’nde 7 ve 12 hafta sonra kamu oyu ile paylaşılarak tekrar düzenleneceği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.