KMÜ Rektörü Akgül'den Çalışkan'a ziyaret

KMÜ Rektörü Akgül'den Çalışkan'a ziyaret

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ı makamında...

KARAMAN (AA) - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ı makamında ziyaret etti.

Akgül, rektörlük görevine atanmasının ardından gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Belediye Başkanı Çalışkan ile görüştü.

Çalışkan, Rektör Akgül'ü kutlayarak, iki kurumun birlikte hareket ederek Karaman'ın gelişmesine katkıda bulunacağını söyledi.

Üniversitelerin şehir hayatı için önemli kurumların başında geldiğini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Üniversitemizin, yeni Rektörümüzle beraber çıtasını yükselterek ülkemizdeki sayılı üniversiteler arasına gireceğine olan inancım sonsuzdur. Biz de yerel yönetim olarak her konuda kendisiyle birlikte ortak hareket etmeye ve her türlü desteği vermeye hazırız. Ziyaretten dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum."

Rektör Akgül de azim ve kararlılık içerisinde çalışmalar yürüterek, üniversiteyi her yönüyle daha etkin ve bilimsel gelişmelere öncülük eden bir konuma getirebilmeyi hedeflediklerini belirtti.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı