Kira zamları Erdoğan'ın ABD dönüşünü bekliyor! Fırsatçıların canı fena yanabilir

Kira zamları Erdoğan'ın ABD dönüşünü bekliyor! Fırsatçıların canı fena yanabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye gidiyor. Erdoğan havalimanında önemli açıklamalarda bulundu. Bunlardan biri de kira zamlarıydı.

Gıda ve kiralarda fahiş zamlar konusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim işimiz böyle bir zulüm varsa bunları yakın takibe olmak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz." dedi. Ziyaret dönüşünde yapılacak yeni hamlelere işaret ederek "Amerika dönüşü bizzat kendim de ilgileneceğim" dedi.

-Fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz dediniz denetimler arttı. Farklı adımlar var mı? Emlak sektöründe de bu durum söz konusu. Bu konuda adım atılacak mı?

-Bizim işimiz böyle bir zulüm varsa bunları yakın takibe olmak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz. Özellikle yurt konusunda biz bu güne kadar hiçbir iktidarın yapmadığı yatırımları yaptık. Bizim bir milyona yakın yatak kapasitesi olan yurtlarımız var. Ben iftihar ediyorum. Bay Kemal'e kalırsa ne yaparsanız yapın yediremezsiniz.

Biz göreve geldiğimizde üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Şu anda 650 liraya çıktı. Harçlar uzun yılların sorunuydu. Bu harçları biz kaldırdık.

Zincir marketler başta olmak üzere tüm marketlerdeki denetimler sürdürülecek. Ciddi fiyat farklılıklarını süratle kaldıracağız. Amerika dönüşü bizzat kendim de ilgileneceğim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.