Kılıçdaroğlu Konya'da yine bol keseden vadetti! Belediyeyi CHP alırsa elektriği bedava verecek

Kılıçdaroğlu Konya'da yine bol keseden vadetti! Belediyeyi CHP alırsa elektriği bedava verecek

Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce verdiği bedava elektrik sözünü, Konya'da seçimleri kazanması halinde burası için de yineledi. Daha önce de bedava elektrik sözü vermiş CHP'li belediyeler 'Mümkün değil' diyerek isyan etmişti

Geçtiğimiz ay Şanlıurfa ziyaretinde çiftçilere bedava elektrik sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'da da aynı vaatte bulundu. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun vaadi sonrası AK Parti, CHP'li belediyelerde 'Çiftçiye bedava elektrik verilsin' önerisini sunmuş, CHP'li belediyeler bunun mümkün olmadığını söyleyerek reddetmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Kılıçdaroğlu'na, "Hatay, Adana, Antalya, Çanakkale sizin belediyeniz. Oralarda bedava versene elektriği, elini tutan mı var?" sözleri ile tepki göstermişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birtakım ziyaretler çerçevesinde Konya'ya geldi. Kılıçdaroğlu, Mevlana Müzesi ziyaretiyle başlayan Konya programında Karapınar ilçesinde tarımda çalışan kadınlar ile Bölge Toplantısı'na katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçilerin elektriğe büyük paralar verdiğini belirterek şunları söyledi:

Şanlıurfa'ya gittim. Dedim ki Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı bize verin. Şanlıurfa'daki bütün çiftçilere elektriği bedava vereceğim dedim. Evet en başta 6 şehre. Aynı şeyi Konya'da da söylüyorum. Ama onların gibi değil. Beşli çetelere Allah'ın güneşini teslim etmek değil. Beşli çeteler yerine, bu ülkenin tarım kooperatifleri, çiftçileri, ziraat odası, ticaret odası var. Bütün bunların ortak olduğu bir kooperatifle kurulacak. Çiftçi kendi elektriğini kendisi üretecek. Ürettiği elektriğin bir kısmını bedava kullanacak. Artan kısmını bir sistemle içinde satacak. Çiftçi ayrıca ektiği üründen pay alacak, ayrıca elektrikten de kar elde edecek. Güneş enerjili kooperatif olacak. Her biriniz o kooperatifin üyesi olacaksınız. Ticaret odası, sanayi odası, ziraat odası, borsalar olacak. Onun üyesi olacak. Kooperatif üyesi olacaklar. Üye olanlar elektrik elde edildikten sonra kendi ihtiyacı olan elektriği bedava kullanacak. Zaten sahibi kendisi. Artan elektrik olacak. Artanı satacak, oradan da ayrıca gelir elde edecek. Allah'ın güneşini beşli çeteye teslim etmeyeceksiniz. Hiç meraklanmayın orayı kamulaştıracağız. Çiftçilere vereceğiz, elektrik elde edeceğiz, elektriğin tamamını bedava kullanacaksınız. Ayrıca elektrikten, buğdaydan gelir elde edeceksiniz. Mısırdan gelir elde edeceksiniz. Ne ekiyorsanız gelir elde edeceksiniz. Diyeceksiniz ki elektrikten de gelir elde edilir mi? Allah'ın güneşine para veriyor musun? Bedava, doğal gaz mı bu? Yok. Petrol mü, kömür mü? Allah'ın güneşi. Güneş tarlalarını kurarsınız, elektrik elde edersiniz. Her şey bedava, bedava elektrik kullanacaksınız. Elektriğe ihtiyaç olanlar var, fabrikalar var, oraya da satacaksınız. Oradan da gelir elde edeceksiniz. Bu geliri kime veriyorlar şimdi Konya'da? Beşli çeteden birisine veriyorlar. Size sözüm söz, beşli çeteden alacağım, çiftçiye vereceğim.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum