Kılca: Yol hayattır, yol medeniyettir

Kılca: Yol hayattır, yol medeniyettir

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, fen işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerin Göçü ve İsmil mahallelerinde yürüttüğü yol yapım çalışmalarını inceledi. Kılca, "Yol Hayattır, yol medeniyettir anlayışıyla hareket ediyoruz" dedi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye fen işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerin Göçü ve İsmil mahallelerinde yürüttüğü yol yapım ve asfaltlama çalışmalarını inceledi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin altyapısını tamamladığı ilçedeki 30 farklı noktada çalışma yaptıklarını belirten Başkan Hasan Kılca, “Yol Hayattır, yol medeniyettir anlayışıyla hareket ediyoruz. Geçtiğimiz sezon koyduğumuz asfalt hedefini aştık. Bu yıl da yeni rekor bir hedef koyduk ve bunun da çok üstüne çıkacağımıza inanıyoruz. Amacımız, vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak” dedi.

Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz asfalt sezonunda olduğu gibi bu sezonda da ilçe merkezi ve merkeze en uzak mahallelerdeki yol yapım, asfaltlama, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda ekipler, yeni sezonun başladığı günden bu yana ilçenin 30 farklı noktasında yol yapım ve asfalt serimi gerçekleştiriyor.

KILCA, GÖÇÜ VE İSMİL’DEKİ YOL ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Göçü ve İsmil Mahallelerini ziyaret ederek Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin bölgede yaptığı yol yapım ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Hasan Kılca, ekiplerinin geçtiğimiz asfalt sezonunda Karatay’ın dört bir yanında çalışma yaptıklarını ve bu konuda önemli bir mesafe kaydettiklerini ifade ederek bu dönemde de gayretlerine devam ettiklerini söyledi.

yoll.jpg

ŞU ANDA KARATAY’IN 30 FARKLI NOKTASINDA YOL YAPIM VE ASFALT ÇALIŞMAMIZ VAR

Yol yapım ve asfaltlama çalışmalarını değerlendiren Kılca, “Yol Hayattır, Yol Medeniyettir diyerek yola çıktık ve bu asfalt sezonunda 200 bin ton asfalt serimi gibi önemli bir hedef belirledik. Bu kapsamda da Karatay’da altyapısı tamamlanmış yerlerde yol yapım ve asfalt serim çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz, şu anda ilçemizin 30 ayrı noktasında tretuvar, kaldırım yapımı, sathi kaplama, yol hazırlık çalışmaları ile asfalt serimi çalışmasını sürdürüyor. Bugün de İsmil ve Göçü mahallelerimizdeyiz. İsmil, merkeze uzak ama nüfus olarak en kalabalık mahallelerimizden birisi. Geçtiğimiz yıl KOSKİ Genel Müdürlüğümüz buradaki altyapı çalışmasını tamamlamıştı. Bizler de sıcak asfalt serimini yapıyoruz. İnşallah İsmil’de bu yıl özellikle ana arterlerde sıcak asfalt işlerimizi tamamlamış olacağız. İsmil-Ovakavağı arasındaki 9 kilometrelik yolu da genişlettik ve ekiplerimiz bölgede asfalt çalışması yapıyor. Amacımız, ilçemizin her yerinde her hemşehrimizin daha rahat ve konforlu bir şekilde yaşamını sürdürmesi. Bunun için gayretimiz sürecek” dedi.

yollll.jpg

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler