Kay Süt Fabrikası İcradan Satışa Çıktı!

Kay Süt Fabrikası İcradan Satışa Çıktı!

Balıkesir'de bulunan ve 1970'lerden beri faaliyet gösteren Kay Süt fabrikası, 668 milyon TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.

Kay Süt Satılıyor

Balıkesir'deki fabrika için 668 milyon TL bedel belirlendi. İhale 16 Temmuz'da.

Türkiye'nin köklü süt markalarından Kay Süt, mali sıkıntılar nedeniyle konkordato talep etti. Şirketin Balıkesir'de bulunan fabrikası da icradan satışa çıkarıldı.

34 bin 432 metrekare alan üzerine kurulu tesis için 668 milyon TL bedel belirlenirken, ihale 16 Temmuz günü gerçekleştirilecek.

Kay Süt Kimindi?

Kay Süt fabrikasının yanı sıra, Yıldızlar SSS Holding'e ait İzmir Çeşme'deki bir otel arazisi de icradan satışa çıkarıldı. 417 milyon TL bedel biçilen arazinin ihalesi ise 8 Temmuz'da yapılacak.

Kay Süt'ün Sonu Mali Sıkıntılara mı Geldi?

1970'li yıllarda kurulan ve uzun yıllar Türkiye'nin en bilinen süt üreticileri arasında yer alan Kay Süt, son yıllarda mali sıkıntılar yaşıyordu. Kurucusu Kemal Ayhan'ın vefatı sonrası Yıldızlar SSS Holding tarafından satın alınan şirket, bu devirden sonra mali darboğaza girdi.

Yıldızlar SSS Holding'e ait diğer varlıkların da icradan satışa çıkarılması, grubun içinde bulunduğu zor mali durumu gözler önüne seriyor.

Kay Süt fabrikasının ve Çeşme'deki otel arazisinin satışından elde edilecek gelirlerin, Yıldızlar SSS Holding'in borçlarını kapatmak için kullanılması bekleniyor.

Kay Süt Fabrikasının Geleceği Belirsiz

Kay Süt fabrikasının icradan satışa çıkması, şirketin geleceği hakkında soru işaretleri yaratıyor. Fabrikayı satın alacak olan yatırımcının, Kay Süt markasını yaşatıp yaşatmayacağı ise merak konusu.

Öte yandan, İzmir Çeşme'deki otel arazisinin de satışa çıkarılması, turizm sektöründeki yatırımların azalmasına işaret olarak yorumlanabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.