Karatay'da 'Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu' konferansları başlıyor

Karatay'da 'Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu' konferansları başlıyor

Karatay Belediyesi, Enderun Eğitim Vakfı ve Karatay Kent Konseyi işbirliği ile hazırlanan 'Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu' programı 20 Şubat Perşembe günü Mevlana Kültür Merkezi'nde başlıyor.

Karatay Belediyesi, Enderun Eğitim Vakfı Konya Şubesi ve Karatay Kent Konseyi işbirliği ile hazırlanan 'Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu' konferansları başlıyor.

Mevlana Kültür Merkezi'nde 20 Şubat Perşembe günü saat 19.30'da Psikoterapist Nazlı Özburun'un vereceği konferansla başlayacak olan tüm programlar ücretsiz ve sertifikalı olacak. Konferanslara katılmak isteyen vatandaşlar sertifikalı oturumlar için aile.karatay.bel.tr adresinden bilgi alıp, başvuru yapabilecekler.

1-307.jpg

'Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu' ile başlayacak olan konferansların konularına bakıldığında hepsinin önemli ve değerli olduğuna değinen Başkan Hasan Kılca; dört farklı konuda konferans düzenleneceğini söyledi.

KONFERANSLAR KONYA VE KARATAY İÇİN BÜYÜK BİR ÖNEME SAHİP

Toplumun temel taşı olan ailenin korunması ve aile kavramının farkına varılması amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Başkan Kılca sözlerine şöyle devam etti: "Belediye olarak aile hayatına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, 'Sağlıklı İletişim Mutlu Aile Okulu' adıyla yeni bir programın daha startını veriyoruz. Etkinliklerimizi düzenlememizdeki amacımız; ailenin önemi, uyum sürecinde yapılması gerekenler ve beklentiler hakkında eğitimler verip daha mutlu aileler oluşturmak ve toplumumuzdaki aile bağlarını güçlendirerek geleceğe daha güzel bakabilmemizi sağlamaktır."

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaptıkları etkinliklerle vatandaşların sosyal yaşamlarına dokunduklarını söyleyerek, "Aile ilişkilerindeki değerlerin farkına varmak için düzenlediğimiz konferanslarımıza tüm hemşehrilerimiz davetlidir" ifadelerine yer verdi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirilecek konferanslar sırasıyla şöyle;

20 Şubat 2020 Perşembe Saat 19:30 Evliliğe Hazırlık Psikoterapist Nazlı Özburun

06 Mart 2020 Cuma Saat 19:30 Evlilikte İletişim Klinik Psikolog Beyhan Budak

20 Mart 2020 Cuma Saat 19:30 Evlilikte Sorunlar ve Çözüm Yolları Dr. Rukiye Karaköse

06 Nisan 2020 Pazartesi 19:30 İslam'da Aile Prof. Dr. Saffet Köse

Kaynak:HABER MERKEZİ