Karar Resmi Gazete'de! Sayıştay'ın yeni üyeleri Muhterem İnce, Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek ve Mahmut Kazan oldu

Karar Resmi Gazete'de! Sayıştay'ın yeni üyeleri Muhterem İnce, Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek ve Mahmut Kazan oldu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan seçimde, Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek, Mahmut Kazan ve Muhterem İnce Sayıştay'ın yeni üyeleri oldu. Sayıştayda Boş Bulunan Beş Üyelik İçin Yapılan Seçime Dair Karar Resmi Gazete'de yayımlandı

TBMM Genel Kurulunda beş Sayıştay üyesi belirlendi. Sayıştayda Boş Bulunan Beş Üyelik İçin Yapılan Seçime Dair Karar 30 Haziran tarihli Resmi Gazete'de de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan seçimde, Sayıştay meslek mensupları kontenjanından Mehmet Avcı, Mehmet Çıvgın, Erdoğan Durkut, Selim Erdem, Ramazan Selek ve Mehmet Fahri Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanlığı meslek mensupları kontenjanından Ertan Erüz, Mahmut Kazan ve diğer adaylar kontenjanından Süleyman Büyükşahin ile Muhterem İnce aday olarak belirlendi. Genel Kuruldaki oylamaya 246 milletvekili katıldı.

Sayıştay üyeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun belirlediği 10 aday arasından gizli oylamayla seçildi.

Seçim sonucuna göre, meslek mensupları kontenjanından Erdoğan Durkut, Selim Erdem ve Ramazan Selek, Hazine ve Maliye Bakanlığı meslek mensupları kontenjanından Mahmut Kazan ve diğer adaylar kontenjanından Muhterem İnce, Sayıştayın yeni üyeleri oldu.

CHP, HDP ve İYİ Parti, "Sayıştay Başkanlığına seçilecek adayların belirlenmesinde muhalefetin görüşünün alınmadığı, adayların belirlenmesinde hangi kriterlere göre hareket edildiğinin açıklanmadığı" gerekçesiyle oylamaya katılmadı.

SAYIŞTAYDA BOŞ BULUNAN BEŞ ÜYELİK İÇİN YAPILAN SEÇİME DAİR KARAR:

r.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler