Karar Resmi Gazete’de! 2022'de bin Ahıska Türkü aile iskanlı göçmen olarak Türkiye’ye kabul edilecek

Karar Resmi Gazete’de! 2022'de bin Ahıska Türkü aile iskanlı göçmen olarak Türkiye’ye kabul edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 2022 yılında bin Ahıska Türkü aile İskanlı Göçmen olarak Türkiye'ye kabul edilecek

2022 yılında bin Ahıska Türk ailenin İskanlı Göçmen olarak Türkiye'ye kabul edilmesine dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Ukrayna başta olmak üzere eski Sovyetler Birliğini oluşturan Cumhuriyetlerde bulunan Ahıska Türkü soydaşlarından Türkiye'ye gelmek isteyenlerden, en zor durumda olanlardan başlamak üzere 2022 yılında 1000 aile iskanlı göçmen olarak Türkiye'ye kabul edilecek. Kararın 3835 sayılı Ahıska Türklerin Türkiye kabulü ve iskanına dair kanunun birinci maddesi gereğince karar verildiği belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.