Karapınar Belediyesi hazineden devredilen arsaları açık artırmayla satıyor

Karapınar Belediyesi hazineden devredilen arsaları açık artırmayla satıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Karapınar Belediyesine devri yapılan arsaların satışı, Belediye Meclisi tarafından alınan kararla açık artırma usulü ile belediye encümeni huzurunda yapılmaya başla

Konya'nın Karapınar ilçesinin farklı mahallelerinde, hazineden Karapınar Belediyesine 2 bin 464 adet arsanın devri gerçekleştirildi.

2886 sayılı ihale yasasının 45. maddesi gereğince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Karapınar Belediyesine devri yapılan arsaların satışı, Belediye Meclisi tarafından alınan kararla açık artırma usulü ile belediye encümeni huzurunda yapılmaya başlandı.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleri ile Maliye hazinesinden belediyemize arsaların tahsis edilmesinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a şükranlarımı sunuyorum. Bu arsalarımızın, Belediye Meclisimizin kararı doğrultusunda encümenimiz huzurunda satışları açık artırma ile yapılmaya başlanmıştır. Şimdiden arsaları ihale yolu ile alan ve alacak olan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Karapınar Belediyesi hazineden devredilen arsaları açık artırmayla satıyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.