Karaalp: Ömerleri ancak Ömer Ruhlular bulur

Karaalp: Ömerleri ancak Ömer Ruhlular bulur

Memleket gazetesi yazarı Cahip Karaalp, Erdoğan'ın “İl ve ilçelerimizde yeni Ömerler bulacağız” ifadesinden sonra Ömerleri nasıl bulacağız? sorusunun cevabını yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki üst kurulun tek tek değerlendirdiği aday adaylarına yönelik ‘Milletle irtibatı olan, çalışan, üreten ve iş yapan’ kriterler göz önünde tutuluyor.

Erdoğan’ın, bazı kurmayları ile yaptığı görüşmede de listelere ilişkin, “Milletle irtibatı olan, çalışan, üreten, iş yapan, kadınların ve gençlerin de temsil edildiği adaylarımız olmalı. Her milletvekilimiz bulunduğu şehrin Hazreti Ömer’i olmalı.

Adil, çalışkan ve dürüst olmalı. Buradan hareketle hedefimiz, şehirlerin Ömerlerini bulmak” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.

AK Parti kurmayları, yeni dönemde Meclis’in çok daha önemli bir konuma geleceği, bu nedenle 600 kişilik listedeki her bir adayın ‘kılı kırk yaracak’ şekilde değerlendirildiğini ve hedeflerinin en iddialı listeyi ortaya çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra “İl ve ilçelerimizde yeni Ömerler bulacağız” diyerek partide yenilenme ve değişim sürecini başlatmıştı.

Memleket gazetesi yazarı Cahip Karaalp, Erdoğan'ın “İl ve ilçelerimizde yeni Ömerler bulacağız” ifadesinden sonra Ömerleri nasıl bulacağız? sorusunun cevabını yazdı.Karaalp, "Ömerleri ancak Ömer Ruhlular bulur getirir" başlıklı yazı kaleme alarak Başkan Erdoğan'ın sözlerini değerlendirdi.

İŞTE CAHİT KARAALP'İN YAZISI:

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.