Kanser hastalarına moral için etkinlik

Kanser hastalarına moral için etkinlik

Samsun'da kanser hastalarına destek olmak ve moral vermek amacıyla düzenlenen etkinlikte hastalar oyun havalarıyla eğlendi ve halay çekti

SAMSUN (AA) - Samsun'da kanser hastalarına moral vermek için düzenlenen etkinlikte, hastalar gönüllerince eğlendi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Ünitesinde tedavi gören hastalara moral vermek amacıyla "Sevgi Günü" etkinliği düzenlendi.

Müzik grubunun seslendirdiği şarkı ve türkülere eşlik eden hasta ve yakınları, zaman zaman oyun havalarıyla eğlendi ve halay çekti.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan'ın yanı sıra pek çok sağlık çalışanı da sahneye çıkarak hastalara eşlik etti.

Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, düzenledikleri etkinlikle hastalara moral vermek istediklerini söyledi.

Benzer eğlenceleri her yıl düzenlediklerini ve olumlu sonuçlar aldıklarını anlatan Özkan, "Kanser hastalarımıza hayatın devam ettiğini, kanser hastalığının diğer hastalıkların dışında bir hastalık olmadığını, artık tedavi edilebildiğini, hayatın devam ettiğini hatırlatmaya çalışıyoruz. Hem müzikle tedavilerine katkı sunmak hem de eğlenmelerini sağlamak amacıyla bir gün düzenledik." dedi.

Özkan, hastalarının eğlendiğini gördükçe sağlık çalışanları olarak mutluluk duyduklarını kaydetti.

Saliha Aygün de 4 çocuğu ve 6 torunu olduğunu belirterek, "Program sayesinde hastalığımı unutup eğlendim. 3 haftadır tedavim sürüyor. Bu eğlence bize çok iyi geldi. Çok mutluyum, hastalığımı unuttum diyebilirim." ifadesini kullandı.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı