KAEÜ'nün hedefi ÜNİKOP dönem başkanlığını başarı ile tamamlamak

KAEÜ'nün hedefi ÜNİKOP dönem başkanlığını başarı ile tamamlamak

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP) 2020 dönem başkanlığını...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP) 2020 dönem başkanlığını başarı ile tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

KAEÜ'den yapılan açıklamaya göre, Daire Başkanları Toplantısı, Rektör Karakaya başkanlığında Genel Sekreterlik Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, Genel Sekreterlikten üniversitenin genel durumu ve daire başkanlıklarının faaliyetleri hakkında bilgi alan Karakaya, KAEÜ'de düzenli işleyen bir sistem olduğunu ve bu sistemin Kalite Yönetim Sistemi sayesinde daha da işlerlik kazandığını ifade etti.

Üniversitelerin akademik çalışmalara yoğunluk vermesi, proje üretmesi ve ülkenin bilim dünyasına katkı sağlamasının öncelikli amacı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, "Biz bilimsel çalışmalar yürütürken idari personelimiz de bizim yükümüzü hafifletmelidir." ifadesini kullandı.

ÜNİKOP 2020 dönem başkanlığını KAEÜ'nün devraldığını hatırlatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bu görevi de başarıyla tamamlayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"ÜNİKOP dönem başkanlığı görevi ile üniversitemizin sorumluluğu bir kat daha arttı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin tüm birimleri sorumluluğa katkı sağlayacaktır. Sorumlu olduğunuz görevlerinizi en iyi şekilde gerçekleştirmenin planını yapın."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.