KAEÜ Tıp Fakültesi'nde 22 öğretim elemanı göreve başladı

KAEÜ Tıp Fakültesi'nde 22 öğretim elemanı göreve başladı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi'nde 22 yeni öğretim elemanının göreve başladığını...

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi'nde 22 yeni öğretim elemanının göreve başladığını bildirdi.

Karakaya, yaptığı yazılı açıklamada, üniversitenin son çıktığı ilanda Tıp Fakültesine 22 öğretim elemanı alındığını belirtti.

Öğretim elemanlarının aynı zamanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de görev yapacaklarını vurgulayan Karakaya, bir taraftan Tıp Fakültesini güçlendirirken bir taraftan da hastanedeki doktor eksikliklerini giderdiklerini dile getirdi.

Önceliklerinin en çok ihtiyaç duyulan alanlar olduğunu vurgulayan Karakaya, şunları kaydetti:

"Deri ve zührevi hastalıklar alanında 1 profesör ve 1 doçent, biyoistastistik ve tıp bilişimi alanında 1 profesör ve 1 doktor öğretim üyesi, anatomi alanında 1 profesör ve 1 araştırma görevlisi, tıbbi mikrobiyoloji alanında 1 profesör, kadın hastalıkları ve doğum alanında 1 doçent ve 1 doktor öğretim üyesi, ortopedi ve travmatoloji alanında 1 doçent, halk sağlığı alanında 1 doçent, iç hastalıkları alanında 1 doçent ve 1 doktor öğretim üyesi, kalp ve damar cerrahisi alanında 1 doktor öğretim üyesi, göz hastalıkları alanında 1 doktor öğretim üyesi, genel cerrahi alanında 1 doktor öğretim üyesi, fizyoloji alanında 1 doktor öğretim üyesi ve 1 araştırma görevlisi, tıp tarihi ve etik alanında 1 doktor öğretim üyesi, histoloji embriyoloji alanında 1 doktor öğretim üyesi, temel immünoloji alanında 1 doktor öğretim üyesi ve tıbbi biyoloji alanında 1 doktor öğretim üyesi daha Tıp Fakültemizin akademik kadrosuna katıldı."Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler