Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması'nın kazanan isimleri belli oldu! İşte dereceye giren isim ve ödüller

Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması'nın kazanan isimleri belli oldu! İşte dereceye giren isim ve ödüller

Konya'da Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması'nın kazanan isimleri belli oldu. Etkinliğe 119 katılımcı 580 fotoğraf ile katılırken, jüri dereceye girenleri seçmekte zorlandı. İşte dereceye giren isimler..

Konya'da Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması'nın kazanan isimleri açıklandı.

Yarışma jürisi, 14 ile 17 Temmuz tarihleri arasında 119 yarışma katılımcısının Karatay’da çektiği birbirinden güzel 565 fotoğraf arasından ödül alacakları belirlemek için bir hayli zorlanırken; Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçenin tüm değerleriyle tanıtılması ve Karatay’ın hafızasının geleceğe aktarılması bağlamında “Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması”nın amacına ulaştığını kaydetti.

Karatay’ın doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtımına katkı sunması amacıyla Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen “Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması”nda kazananlar belli oldu.

14 Temmuz Perşembe günü başlayan ve 17 Temmuz Pazar günü sona eren yarışmaya 130 kişi kayıt yaptırırken, 119 katılımcı 580 fotoğraf ile etkinliğe katıldı.

yarisma-1.jpg

JÜRİ, FOTOĞRAF SEÇİMİNDE BİR HAYLİ ZORLANDI

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen söz konusu yarışmanın jürisi, 17 Temmuz’da toplanarak yarışmaya gönderilen 119 katılımcıdan gelen 580 fotoğrafın seçimine başladı. 3 katılımcının 15 fotoğrafını şartnameye uymadığı tespit edilince jüri üyeleri, 116 katılımcının 565 fotoğrafını değerlendirmeye aldı. Dört tur boyunca yarışmaya katılan fotoğrafları büyük bir titizlikle değerlendiren jüri üyeleri, finale kalan 22 eser arasından ilk üçe giren eserlerin yanı sıra mansiyon ve sergileme eserlerini de belirlemiş oldu.

İŞTE DERECEYE GİREN İSİMLER VE ALDIKLARI ÖDÜLLER

“Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması”nda jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonrasında dereceye girenler isimler ve aldıkları ödüller ise şöyle:

Yarışmacı Volkan Karagülleoğlu, Karatay Lavanta Bahçesi’nde çektiği fotoğrafıyla birinciliği, Cengiz Teksoy, Aziziye Camii fotoğrafıyla ikinciliği alırken; Ekrem Kalkan da Karatay Medresesi fotoğrafıyla üçüncülüğü kazandı. Yarışmanın mansiyon ödülleri de Hatice Avcı, İsa Cıda ve Ebubekir Binol’a verildi.

Etkinlikte Drone Özel Ödülü’nü Enes Top kazanırken; katılımcılar arasından sergileme kazanan isimler ise şöyle; Ali Altın, Aylin İsfendiyar Ceylan (2 fotoğraf), Cengiz Teksoy, Durmuş Ceylan, Ebubekir Binol, Ekrem Kalkan, Emine Özpınar, Emrah Aksoy, Faruk Faruk, Gazi Aydın, Gülin Yiğiter (2 fotoğraf), Hakan Donlar, Hilmi Pekel (2 fotoğraf), Levent Ateş, Mehmet Koru, Muhammet Akar (3 fotoğraf), Orhan Badur (2 fotoğraf), Rahmi Çevik, Selçuk Mükremin Kattaş, Serdar Aydın, Şenol Çöm, Volkan Karagülleoğlu, Yasin Çetin ve Yunus Türkyılmaz.

Öte yandan “Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması”nda birinciye 12 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 8 bin TL verilecek.

Dereceye giren 3 adet mansiyon eserin her birine 4 bin TL ödül verileceği yarışmada 1 adet Drone Özel Ödülü de yine 4 bin TL, sergilemeye layık görülen 30 eser için ise eser başına 1000 TL verilecek.

ETKİNLİK, KARATAY’IN HAFIZASININ GELECEĞE AKTARILMASI VE İLÇEMİZİN TANITILMASI İÇİN BİZE ÇOK ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNDU

“Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması”na katılan ve dereceye giren isimlerin yanı sıra jüri üyeleri ile etkinliğin düzenlenmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yarışmanın amacına ulaştığına vurgu yaptı.

Başkan Hasan Kılca, “Karatayımız; binlerce yıllık geçmişi ve değerleriyle Konya’mızın kültür ve tarih merkezidir. Karatay Medresesi’nden, Aziziye Camii’ne, Şem-i Tebrizi Türbesi ve Camii’nden ‘Gönüller Sultanı’ Hz. Mevlana’nın Türbesi’ne, 800 yıllık Obruk Hanı ve Gölü ve daha birçok güzelliğiyle Karatay bambaşka. Kadrajımdan Karatay Fotoğrafçılar Buluşması da bu güzellikleri bizlere bir kez daha hatırlatması, tanıtması ve geleceğe aktarılması amacıyla yapıldı. Yarışmada çekilen birbirinden güzel fotoğraflar da bize gösterdi ki ilçemiz tüm yönleriyle bambaşka bir belde ve daha keşfedilmeyi bekleyen pek çok noktası var. Bu vesileyle, yüzlerce fotoğraf arasından kıymetli jüri üyelerimiz tarafından seçilen kareleri çeken tüm arkadaşlarımızı özellikle tebrik ediyor, etkinliğe katılan amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılarımıza ilçemize katkıları dolayısıyla kendilerine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

1-birincilik.jpg2-ikincilik.jpg3-ucunculuk.jpgmansiyon-1.jpg

mansiyon-2.jpgmansiyon-3.jpgyarisma-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler