Kadın girişimciler, TOBB Konya toplantısında bir araya geldi

Kadın girişimciler, TOBB Konya toplantısında bir araya geldi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu, "Hz. Mevlana 750. Vuslat Yıldönümü Kadın Girişimciler Hoşgörü Birlikteliği" programında, farklı illerden gelen kadın girişimcileri ağırladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu, "Hz. Mevlana 750. Vuslat Yıldönümü Kadın Girişimciler Hoşgörü Birlikteliği" programını düzenleyerek farklı illerden gelen kadın girişimcileri bir araya getirdi.

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, programda yaptığı açılış konuşmasında kadın girişimcilerin ekonomi için büyük bir güç olduğunu vurgulayarak, "Ülkemizi kalkındırmanın ve ekonomimizi sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmanın yolu; ortak akılda, şehirlerimizin bütün dinamiklerini ve değerlerini ortak bir hedefe yönlendirmekten geçmektedir" dedi.

Kadın girişimciler, TOBB Konya toplantısında bir araya geldi

Programda konuşan TOBB Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Meryem Betül Özkardeş ise, kadınların toplumların gelişimine katkısının sadece kariyerleriyle değil, aynı zamanda aile hayatındaki ve toplumsal rollerindeki güçlü duruşlarıyla da şekillendiğini belirterek, "Bugün burada, kadın girişimcileri desteklemenin ve onların başarı hikayelerini paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. İş kadınları sizler, sadece iş dünyasına değil, aynı zamanda toplumunuzun gelişimine de değer katıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Kadın girişimciler, TOBB Konya toplantısında bir araya geldi

Toplantıda ayrıca Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi'nin devir teslim töreni gerçekleşti, yeni dönemde TOBB Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı'nı Meryem Betül Özkardeş üstlendi. Program, kadın girişimciler arasında iş birliğini güçlendirmeyi amaçlayan bir platform olarak öne çıktı ve katılımcılara hoşgörü ve birliktelik mesajları verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler