Jestiyon'la İngiltere'de Online Şirket Kurarak Karlı Bir Yatırım Yapın!

Jestiyon'la İngiltere'de Online Şirket Kurarak Karlı Bir Yatırım Yapın!

Jestiyon'la İngiltere'de Online Şirket Kurarak Karlı Bir Yatırım Yapın!

Gelişmiş ekonomisiyle ön plana çıkan İngiltere, girişimcilerin rağbet gösterdiği ülkeler arasındadır. Küresel ticarette önemli yere sahip olan bu ülkenin son derece dinamik ve avantajlı bir pazarı vardır. Böylece girişimciler, ürünlerini ya da hizmetleri geniş müşteri tabanına pazarlama fırsatı yakalayabilir. Bu fırsattan yararlanmak için öncelikle İngiltere’de şirket kurmak için izlenecek prosedürleri tamamlamanız gerekir. Yazının devamından iş fikrini hayata geçirmenin kolay yolu olan İngiltere’de online şirket açmaya dair merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

İngiltere’de Online Şirket Nasıl Kurulur?

Resmî işlemlere hâkim olan dijital dönüşüm, şirket kurma süreçlerini de baştan aşağı değiştirmiştir. Artık farklı ülkelerde geleneksel yollarla ya da elektronik ticaret yapmak için yerinizden kalkmadan şirket kurabilirsiniz. Yani İngiltere’de şirket kurmak için bu ülkeye gitmek ve fiziki dairelerde çok sayıda yasal işlemle uğraşmak zorunda değilsiniz. Fakat İngiltere'de online şirket kurmak için de bazı prosedürleri izlemeniz gerekir. Öncelikle evrak sürecini tamamlamalısınız. Aşağıda İngiltere’de şirket kurmak isteyenlerden talep edilen belgeleri ve bilgileri görebilirsiniz.

  • Firma ismi
  • Faaliyet alanları
  • Firma yöneticisi ve ortakları
  • Firmanın hisse yapısı
  • Yönetici ve ortakların pasaport ve ikamet belgeleri

Sayılanlarla beraber İngiltere’de kurulan şirketlerin düzenleyici otoritesine, yani Companies House'a başvurmanız gerekir. Companies House, online başvuruda herhangi bir sorun olmadığı takdirde talebinizi onaylar. Böylelikle İngiltere’de şirket kurmak ve bu işletmeyle Avrupa pazarında ticari faaliyet göstermek mümkün olur.

Online Şirket Kurmanın Sizler için Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir?

İngiltere’de şirket kuruluş işlemlerini tamamladıysanız şimdi sırada bu yolla ticarete başlamanın avantajlarından yararlanmak vardır. Online şirket kurmanın temel faydalarından biri, elbette tasarruftur. Zaman, bütçe ve emek tasarrufu sağlayan bu yöntem sayesinde iş fikrinizi zorlanmadan hayata geçirebilirsiniz. İngiltere’de online şirket kurmanın avantajları arasında şunlar da yer alır:

  • Hızlı İşlem: Sanal şirket kuruluş prosedürleri genellikle daha azdır. Dijital belgeler hızlıca işlenir ve onaylanır. Böylece ticari hayatınıza uzun süre beklemeden başlayabilirsiniz.
  • Kolay Erişim: İnternetten şirket kurmak için kullanılan resmî web sitelerine ve diğer online kaynaklara her yerden erişim sağlanır. Bu sayede yerinizden kalkmadan dünyanın öbür ucunda şirket açabilirsiniz.
  • Uzaktan Çalışma: Online şirket kurma, evden çalışma veya işletmeden uzakta yaşama seçeneğini destekler. Yani şirketinizin kurulu olduğu yerle fiziksel olarak sınırlı kalmadan işinizi yönetebilirsiniz.
  • Dijital Kayıtlar: İnternetten kurulan şirketler, genellikle dijital kayıtlara sahiptir. Bu kayıtlar, belgelerin ve bilgilerin daha iyi yönetilmesini sağlar.

Fiziksel ofis ve ekipman masraflarından kaçınmak için online şirket kurabilirsiniz. İngiltere’de online şirket kurma maliyeti, geleneksel yöntemlere kıyasla daha düşüktür. Fakat bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız öncelikle ülke sınırları içinde firma adresi gösterme gibi şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu gibi noktalara dikkat ederek söz konusu süreci sorunsuz hâle getirebilirsiniz.

İngiltere’de Online Şirket Kurarken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

İngiltere’de online şirket kurma şartlarını eksiksiz yerine getirmeniz oldukça önemlidir. Bu şartların başında ilgili ülkede bir işletme adresi göstermek ve online banka hesabı açmak yer alır. Firma adresi, şirketinizle ilgili belgeleri teslim alabilmeniz için gereklidir. Ayrıca Avrupa’da ithalat ve ihracat gerçekleştirmek istiyorsanız İngiltere şirketiniz için bir EORI (Ekonomik Operatörler Kayıt ve Kimlik Numarası) almalısınız. Böylece Dışişleri Bakanlığının verilerine göre 2022 yılında 813 milyar dolarlık ihracat hacmi olan İngiltere’nin dinamik pazarında dış ticaret yapabilirsiniz.

Çözüm Odaklı İşleyişiyle Jestiyon ile İngiltere’de Şirket Kurabilirsiniz!

Çözüm odaklı Jestiyon, İngiltere’de şirket kurmak isteyenlerin ihtiyaçlarına yanıt verir. Şirket kuruluşundan işleyişine kadar tüm adımlarınıza rehberlik eder. EORI numarası alma, online banka hesabı açılışı ve İngiltere’nin en prestijli konumlarında firma adresi gösterme gibi işlemleri sizin adınıza eksiksiz yerine getirir. Ayrıca vergi ve ön muhasebe süreçlerinize de yardımcı olur. Daha pek çok çözümden yararlanarak İngiltere’de online şirket açmak için hemen Jestiyon’un ayrıcalıklı dünyasına dâhil olabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler