İzmir'de uyuşturucu satıcılarına "şafak" operasyonu

İzmir'de uyuşturucu satıcılarına "şafak" operasyonu

Kent merkezi ve 11 ilçede gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 50 şüpheli yakalandı- Yaklaşık bin 500 personelin katıldığı operasyonda kokuya duyarlı 8 narkotik köpek de yer aldı

İZMİR (AA) - İzmir'de uyuşturucu satıcılarına yönelik "şafak" operasyonunda 50 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kentte uyuşturucu ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında kent merkezi ve 11 ilçede "şafak" vakti eş zamanlı operasyon başlattı.

Yaklaşık 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından başlatılan operasyona kırsalda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de destek verdi. Yaklaşık bin 500 personelin katıldığı uyuşturucu operasyonunda, kokuya duyarlı 8 narkotik köpek de yer aldı.

Zanlıların yakalanması için ev, iş yeri, eğlence merkezi ve mahallelerde geniş güvenlik önlemi alınarak arama yapıldı. Açılmayan bazı evlerin kapıları ise "koçbaşı" ile kırıldı.

Uyuşturucu ticaretinin önlenmesine yönelik operasyonda, çoğunluğu "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan 50 zanlı yakalandı.

Operasyonda, satışa hazır paket halinde esrar, hassas terazi, bir tabanca, çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.
AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler