İş Bankası KGF ile protokol imzaladı

İş Bankası KGF ile protokol imzaladı

İş Bankası, KGF ile KOBİ’lere ve daha büyük ölçekli firmalara yönelik yeni bir protokol imzaladı- İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Bilgiç:- "2016 yılının son çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz esnaf kampanyası kapsamında faiz indiriminde öncü de olarak, 27 b

İSTANBUL (AA) - İş Bankası, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile KOBİ’lere ve daha büyük ölçekli firmalara yönelik yeni bir protokol imzaladı. Banka, KGF ile imzalanan yeni protokol kapsamında teminat eksikliği nedeniyle finansmana erişim güçlüğü çeken KOBİ’lere ve KOBİ ölçeği dışında kalan firmalara kredi sağlamaya devam edecek.

Banka açıklamasına göre, İş Bankası finansmana erişim güçlüğü çeken KOBİ’lere ve KOBİ ölçeği dışında kalan firmalara kredi sağlamaya devam edecek

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Bilgiç, en fazla ticari kredi veren özel banka olarak KGF ile yaptıkları iş birliğini önemsediklerini belirterek, bu protokolle teminat eksikliği nedeniyle finansmana erişimde sıkıntı yaşayan KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını karşılamayı sürdüreceklerini vurguladı.

Bilgiç, "Ülkemizin ekonomisinde önem arz eden tüm yapı taşlarını hassasiyetle destekliyoruz. Bunu hem bu tür programlarda yer alarak, hem de banka olarak kendimiz imkan yaratarak sürdürüyoruz. Nitekim 2016 yılının son çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz esnaf kampanyası kapsamında faiz indiriminde öncü de olarak, 27 bini aşkın esnaf ve küçük işletmeye 1,9 milyar liranın üzerinde uygun maliyetli kredi sağladık." ifadelerini kullandı.

İş Bankası’nın KGF ile yaptığı yeni protokolden yararlanmak isteyen firmalar, daha detaylı bilgiyi bankanın şubelerinden alabilirler.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :