İrşad Vakfı Başkanı Ali Galip Doğan'dan hayırseverlere teşekkür

İrşad Vakfı Başkanı Ali Galip Doğan'dan hayırseverlere teşekkür

İrşad Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Galip Doğan, vakfın çalışmaları hakkında bilgi vererek, maddi ve manevi yardımları için hayırseverlere teşekkür etti

İrşad Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Galip Doğan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Allah’ın rızasının nerede olduğu ve neden olduğu bilinmez. Biz hayırlara motor, şerlere firen olmaya çalışıyoruz.

İrşad Vakfı olarak bizim hedefimiz yıllardır imanlı, inançlı, kültürlü, vatanına, milletine bağlı, anne babasına saygılı hayâ sahibi edepli genç yetiştirmeye gayret ediyoruz.

Biz bir ümmetiz. Afrika Ülkesi Tanzanya’da okuyan yetim ve muhtaç öğrencilerden 110 (yüz on) öğrencinin bir yıllık bursunu verdik. 5.000 kişiye kurban eti ve 600 aileye gıda paketi dağıtımı ve Tanzanya’da medreselerde okuyan öğrencilere 150 adet Kur’an-ı Kerim dağıtımı yaptık.

Bunun yanı sıra Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşayan insanlara 2021 yılı Ramazan Ayı başında ve Ramazan Bayramından sonra tırlarla yardım gönderdik. Gönderdiğimiz bu yardımların dağıtımını bizzat Vakfımızın elemanlarına yaptırdık.

Eylül Ayı başında Manavgat Bölgesinde çıkan orman yangınının yerinde incelemelerde bulunduk. Manavgat İlçesi Demirciler Köyünün 70 hanesi yanmış, O bölgeye çeşitli gıda, ayakkabı ve yatak gibi yardımlar gönderdik.

Vakıf olarak bu yardımları siz hayırsever vatandaşlarımızın sayesinde yapıyoruz.

Ayrıca kız ve erkek öğrenci evlerimiz var. Yatılı Kız Kur’an Kursumuz devam ediyor.

Bilvesile Vakfımıza göstermiş olduğunuz maddi ve manevi yardımlarınız için içten teşekkür ederiz. Allah razı olsun.

ir.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.