İncesu'da tarihi binalar ve parklar led ışıkla süsleniyor

İncesu'da tarihi binalar ve parklar led ışıkla süsleniyor

KAYSERİ (AA) - İncesu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılmış tarihi binaların ve parkların görünümünün daha güzel...

KAYSERİ (AA) - İncesu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılmış tarihi binaların ve parkların görünümünün daha güzel olması için led ışıklarla donatılıyor.

Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, yaptığı açıklamada, ilçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki parkların yenilenmesi, eksiklerinin giderilmesi adına yapılan çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Parklardaki çim alanlarının güçlendirilmesi, kuruyan ağaçların yenilenmesi ve tüm parkların otomatik sulama sistemleriyle sulanması çalışmalarından sonra aydınlatma sistemlerini değiştirmeye başladıklarını dile getirdi.

"Bu kapsamda Belediyemiz tarafından en çok kullanılan iki parkımızın Şehit Rahmi Yılan ve Vali İhsan Aras mahallemizde bulunan Hacettepe parkımızın aydınlatmalarını yeniledik." diyen Karakol, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda gene ilçemizde bulunan 5 adet eski mahallemizdeki 120'nin üzerindeki tescilli binalarımızdan restorasyonunu tamamladığımız beş binamızın da led ışıklarla aydınlatma çalışmalarına başladık. 2016 yılı içinde 5 parkımızın daha aydınlatmalarını değiştirerek halkımızın hizmetine sunacağız."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler