İlim ve Fen Selçuk Koleji açıldı

İlim ve Fen Selçuk Koleji açıldı

Bilal Aşık tarafından Ağustos 2019 tarihinde devralınan İlim VE Fen Koleji 2019-2020 eğitim öğretim döneminde kapılarını açıyor.

Stockholm Üniversitesi İngilizce ve İsveççe öğretmenliği bölümlerinden 2006 senesinde mezun olan Bilal Işık yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede Filoloji bölümünde tamamladı. 2014-2016 seneleri arasında Avrupa Birliği çocuklarda dil gelişimi ve yabancıların entegrasyonu gibi projelerde danışman ve uzman eğitimci olarak görevlerde bulundu.  İlim ve Fen Selçuk Koleji hakkında düzenlenen basın toplantısında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Aşık, “ Türkiye’ye 2018 senesinde kesin dönüş yaptım ve gönül verdiğim eğitimciliğe Konya’ya devam ettirme kararını okul satın alarak gerçekleştireceğim. İlim ve Fen Selçuk Koleji 620 öğrenci kapasitesine sahip olup şehrin cazibe merkezi Selçukluda kolayca ulaşabilir bir losyondadır. Patentim kendime ait olan yurtdışımda verdiği dil eğitimi LİNGİUM konsepti ile Konya’da ilk olmak ve fark yaratarak ilerlemek üzere eğitim hayatına başladık. Linguim konsepti ile İlim ve Fen Selçuk Koleji öğrencileri anaokulundan başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise hayatları boyunca ezberden uzak yaşayarak dil öğrenme imkânına sahip olacaklardır. Öğrencilerimiz İlim ve Fen Selçuk Koleji’nde uygulanacak birebir eğitim modeli sayesinde Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonu ile uyumlu eğitimler alarak akademik başarının yanı sıra sınavlar ile ölçülemeyen yetenek ve becerilerini geliştirerek hayata hazırlanacaktır” dedi. Ferit Hepokur-Memleket

okull-(-(2).jpg


HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum