Ilgın Şeker Fabrikası'nda üretim hız kesmiyor

Ilgın Şeker Fabrikası'nda üretim hız kesmiyor

Türkşeker 2020/21 kampanya döneminde tahsis edilen 935 bin ton şekerin tamamını üretti. Ayrıca 127 bin ton da ihraç amaçlı C şekeri üretildi. Toplam üretilen 1 milyon 62 bin ton şekerin 125 Bin tonu Ilgın Şeker Fabrikasında üretildi

Türkşeker 2020/21 kampanya döneminde tahsis edilen 935 bin ton şekerin tamamını üretti. Ayrıca 127 bin ton da ihraç amaçlı C şekeri üretildi. Toplam üretilen 1 milyon 62 bin ton şekerin 125 Bin tonu Ilgın Şeker Fabrikasında üretildi.

Pancarda Herhangi Bir Zayiat Olmadı!

Türkşeker'den yapılan yazılı açıklamada, "28.01.2021 tarihinde şiddetli fırtınanın etkisiyle kireç ocağı kulesi zarar görmüştür. Söz konusu hasar fabrikanın bakım ve onarımla ilgili bir eksikliğinden değil zaman zaman hızı 110 km/saati bulan şiddetli rüzgârdan kaynaklanmıştır. Yerinde yapılan teknik inceleme neticesinde, iş sağlığı ve güvenliği açısından kampanya süresinin öngörülenden 10-15 gün erken bitirilmesi kararlaştırılmıştır. İşlenmeyen pancar ise herhangi bir çürüme olmaksızın diğer fabrikalara nakledilmiştir.

Üretim Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Ilgın Şeker Fabrikası 2020/21 yılı kampanya döneminde 140 gün aralıksız üretim yapmış olup, yeni kampanya döneminde de üretimimiz devam edecektir.

Her yıl bütün fabrikalarımızın bakım ve onarımı eksiksiz yapılmaktadır. Ilgın Şeker Fabrikası için de 2021 yılı revizyon döneminde 40 Milyon TL Yatırım ve Bakım Onarım bütçesi ayrılmıştır.

Ilgın Şeker Fabrikası’nın bulunduğu lokasyon ülkemizin en fazla pancar üretiminin yapıldığı bölgelerden biridir. Üretilen pancar fazla olduğu için her yıl komşu fabrikalara Ilgın Fabrikasından pancar nakli yapılmaktadır.

250 Bin Ton Nakliyeden Tasarruf!

Özellikle doğu bölgesinde bulunan fabrikalara verilen üretim teşvik primleri ile pancar üretimi arttırılarak, bu sayede Ilgın fabrikasında 2020/21 kampanya döneminde fabrikalar arası pancar nakliyesi 250 bin ton azaltılarak nakliye ödemelerinde önemli miktarda tasarruf sağlanmıştır.

Türkşeker Çarşamba Şeker Fabrikasının 2021/22 döneminde şeker üretim kampanyası yapması planlanmaktadır. Bölge ve Türkşeker için stratejik bir önem arz eden Çarşamba Şeker Fabrikasında hem bölgede üretilen şeker pancarı işlenecek hem de pancar kampanyası dışında ham şeker işlenerek ihraç amaçlı C şekeri üretilerek ülkemize döviz girdisi sağlanacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.