Hüsnü Bayramoğlu Koronavirüs nedeniyle vefat etti

Hüsnü Bayramoğlu Koronavirüs nedeniyle vefat etti

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu bir süredir Kovid-19 nedeniyle entübe halinde tedavi gördüğü hastanede vefat etti

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu Koronavirüse yenik düştü.

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu korona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Bayramoğlu, yaklaşık 2 haftadır hastanede entübe halinde tedavi görüyordu.

Hüsnü Bayramoğlu kimdir?

Hüsnü Bayramoğlu 15 Şubat 1935 tarihinde Karabük'ün Safranbolu ilçesinde dünyaya geldi. Babası Safranbolu Risale-i Nur talebelerinden Hıfzı Bayramoğlu tarafından 14-15 yaşlarındayken Bediüzzaman Said Nursi'nin hizmetine verilmiş ve Bediüzzaman'ın vefatına kadar bu görevde kalmıştı.

Hüsnü Bayramoğlu babası Hıfzı Bayramoğlu 1942'de Said-i Nursi Kastamonu'dayken ziyaretine gidip 'İki tane oğlum var' dediğinde Bediüzzaman da ona 'Sana risale vereceğim, bunları yazacaksınız, okuyacaksınız, neşredeceksiniz; sizin hanenizi medrese-i Nuriye kabul ediyorum. Hem seni, hem aileni, hem de Hüsnü ve Yılmaz'ı talebeliğime kabul ediyorum' der. Eve dönünce evlatlarına 'Ben böyle büyük bir zatı ziyaret ettim, size selamı var, size dua etti, sizi tanıyor' der. O zaman yedi yaşında olan Hüsnü Bayram ağabey risaleleri yazmaya başlar.

Bediüzzaman'ın Afyon'daki hapsinden tahliyesinden bir-iki ay sonra kendisi 13, kardeşi Yılmaz 11 yaşındayken ilk defa Bediüzzaman'ı ziyarete giderler. İlk ziyaretlerinde 2 saat görüşür, ertesi gün vedalaşmak için yeniden görüşürler. Bu ziyaretten bir süre sonra 1949-1950'de ortaokulu bitirdikten sonra daimi olarak yanında hizmetinde kalmaya başlar ve Bediüzzaman'ın vefatına kadar Bediüzzaman'ın diğer birkaç talebesiyle birlikte bu vazifeyi görür.

Hüsnü Bayramoğlu, Nur cemaatinin Meşveret Grubu lideri olarak biliniyor. Bayramoğlu kendisini “Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi ve hizmetkarı, Hizmet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı” olarak tanıtıyordu. Hüsnü Bayramoğlu 18 Nisan 2021 tarihinde koronavirüsten dolayı vefat etti. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum