Hatay'a savaş uçağı düştü

Hatay'a savaş uçağı düştü

Görgü tanığı Polat:- "Akşam saatlerinde evimde oturuyordum, uçak sesi duydum. Bir şey olduğunu anladım. Baktım, uçağın ok gibi yere saplandığını gördüm, 5 dakika sürmedi duman çıktı"

HATAY (AA) - Hatay'ın merkez Antakya ilçesi Yaylacık Mahallesi kırsalına Suriye'ye ait olduğu değerlendirilen uçağın düşüşünü gören 55 yaşındaki Süphan Polat, "Akşam saatlerinde evimde oturuyordum, uçak sesi duydum. Bir şey olduğunu anladım. Baktım, uçağın ok gibi yere saplandığını gördüm, 5 dakika sürmedi duman çıktı." dedi.

Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evinin önünün açıklık bir alan olduğunu, bundan dolayı uçağın düştüğünü net olarak gördüğünü anlattı.

Dumanları görmesi üzerine apar topar uçağın düştüğü yere gittiğini anlatan Polat, "Baktım 3 yerde ateş vardı. Bölgedeki ağaçlar biçilmişti. Uçağa ait mühimmat oraya düşmüştü. Diğer bölgede ise kokpit vardı. Yaralı var mı diye baktık. Ancak patlamalar olur diye çekindik. Derken jandarma ve sağlık görevlileri geldi, bizi uzaklaştırdı. Orada pilotlar yoktu." diye konuştu.

Adem Yurman da bölgede 18.30-19.00 saatlerinde bir patlama sesi duyulduğunu dile getirdi.

Uçak düştüğünü öğrendikten sonra bölgeye gittiklerini anlatan Yurman, "Uçağın enkazına gittik, parçaları ve bombaları vardı, silahları dağılmıştı. Biz de yaklaşmadık. Düştüğü anda sadece bir patlama sesi geldi, ondan sonra bir patlama olmadı." ifadesini kullandı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı