Halkbank, Singapur’da temsilcilik açtı

Halkbank, Singapur’da temsilcilik açtı

Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu:- "Güçlü ve istikrarlı büyüme potansiyeliyle öne çıkan Singapur’da açılan temsilcilik ofisimiz, küresel bir banka olma yolculuğumuzda bize önemli katkılar sağlayacak"

İSTANBUL (AA) - Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Singapur’da temsilcilik açıldığını belirterek, "Güçlü ve istikrarlı büyüme potansiyeliyle öne çıkan Singapur’da açılan temsilcilik ofisimiz, küresel bir banka olma yolculuğumuzda bize önemli katkılar sağlayacak." dedi.

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, banka, uluslararası finans piyasalarına erişim hedefi doğrultusunda Asya pazarına açıldı.

Taşkesenlioğlu, güçlü ve istikrarlı büyüme potansiyeliyle öne çıkan Singapur'da açılan temsilcilik ofisinin, küresel bir banka olma yolculuğunda kendilerine önemli katkılar sağlayacağını aktararak, küresel bir banka olma vizyonuyla hareket ettiklerini ve bu kapsamda faaliyete geçtikleri Singapur’un güçlü ve istikrarlı büyüme potansiyeliyle öne çıktığını dile getirdi.

Asya-Pasifik bölgesine yakınlığı ile stratejik önem arz eden Singapur'un, güçlü altyapısı ve ticaret bağlantıları ile yatırımcılara ve geniş Asya pazarına erişim imkânı sunan global bir çekim merkezi olduğunu vurgulayan Taşkesenlioğlu, "Temsilcilik ofisi aracılığıyla özellikle Asya-Pasifik bölgesindeki uluslararası kurumsal yatırımcılar ve muhabir bankalar ile ilişkilerin geliştirilmesini ve uluslararası bankacılık hizmetlerimizi bir basamak daha yukarı taşımayı amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, son yıllarda başarıyla gerçekleştirdiği halka arz, sendikasyon, bono ihraçları ve uluslararası finans kuruluşlarıyla yaptığı uzun vadeli kredi anlaşmaları yoluyla uluslararası para ve sermaye piyasalarındaki etkinliğini artıran Halkbank, faaliyetlerini Asya'ya da taşıma kararı aldı. Asya-Pasifik bölgesindeki uluslararası kurumsal yatırımcılar ve muhabir bankalar ile ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla açılan temsilcilik ofisi, Ocean Financial Centre’da faaliyete geçti.

Asyalı yatırımcıların Halkbank ile ilgili güncel gelişmelerden haberdar edilmesini sağlayacak olan Singapur ofisi, yatırımcılara bankanın faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapacak. Ayrıca, uluslararası finans sektörü temsilcileriyle bire bir görüşmeler ile Asya-Pasifik bölgesinde muhabir bankacılık ağının genişlemesine imkân vererek bu alandaki faaliyetlerin güçlenmesini sağlayacak.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı