GÜNCELLEME - Samsun'daki darp iddiası

GÜNCELLEME - Samsun'daki darp iddiası

Bir kafede sahne alan Kerimcan Durmaz'ı darbettikleri iddiasıyla 4 kişi polise teslim oldu- Samsun Valiliği:- "Söz konusu kavgada mağdurların basit tıbbi müdahale ile giderilebilir tarzda yaralandıkları, hayati tehlike durumunun bulunmadığı, mağdurlara yö

SAMSUN (AA) - Samsun'da bir kafede sahne alan Kerimcan Durmaz'ı darbettikleri iddiasıyla 4 kişi teslim oldu.

Edinilen bilgiye göre, kentteki bir alışveriş merkezindeki kafede 2 gün önce sahne alan Durmaz'ı darp ettikleri öne sürülen Güney A, Doğukan B, Uğur D. ve Kenan K, Samsun Emniyet Müdürlüğü Irmak Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, ifadeleri alınmak üzere tekrar polis merkezine götürüldü.

- Valilik açıklaması

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise 1 Aralık'ta saat 00.30 sıralarında Canik ilçesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde meydana gelen ve adli makamlara intikal eden "Kasten yaralama, mala zarar verme ve Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" olayı konusunda bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğinin değerlendirildiği belirtildi.

Turizm işletme belgeli iş yerinde herhangi bir resmi müracaat ve bildirimde bulunulmaksızın konser düzenlendiği, aynı gün saat 23.00 sıralarında haber merkezine belirtilen yerde kavga olduğuna dair ihbar geldiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kısa sürede bölge ekipleri intikal ederek ihbara konu işletme sorumlusuyla görüştü. Herhangi bir olumsuzluk olmadığı işletme sorumlusu tarafından bildirildi. Akabinde 00.30 sıralarında haber merkezine gelen ihbara istinaden ekipler belirtilen iş yerine tekrar intikal etti ve yeterli kuvvetle kavga olayına müdahale edildi. Darbedildiği anlaşılanların tedavileri yaptırıldı. Olaya karışan kişilerden ilk anda tespit edilenlerin yakalaması, nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla yapıldı. Güvenlik kamera görüntüleri izlenerek olayın tarafı olduğu değerlendirilen diğer şüphelilerin tespitleri yapıldı. Durmaz'ın darbedilmesi olayına karıştığı tespit edilen Uğur D, Doğukan D.B, Güney O.A. ve Kenan K, Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak gönderildi."

Konserin izinsiz yapıldığı vurgulanan açıklamada, "Konser ile ilgili organizatörler tarafından herhangi bir müracaatta bulunmadıkları tespit edildi. Bu konuda gerekli idari işlem tesis edilecektir. Söz konusu kavgada mağdurların da basit tıbbi müdahale ile giderilebilir tarzda yaralandıkları, hayati tehlike durumunun bulunmadığı, mağdurlara yönelik ateşli silah kullanıldığına ilişkin herhangi bir emarenin tespit edilmediği anlaşılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler