Gmail'e "google meet" geldi. meet nedir

Gmail'e "google meet" geldi. meet nedir

Gmail'den görüntülü görüşme başlatma veya bu tür görüşmelere katılma yapabilir, Gmail'den ayrılmadan yüz yüze görüntülü görüşmeler başlatabilir veya bu tür görüşmelere katılabilirsiniz.

ÖNcelikle söyleyelim bu özelliklerden yalnızca iş veya okul üzerinden edinilen Google Hesabına sahip olan kullanıcılar yararlanabiliyor.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR

İlk görüntülü görüşmenize başlamadan önce Sistem gereksinimlerini kontrol edin. Chat'in bilgisayarınızın kamera ve mikrofonunu kullanması için izin istendiğinde İzin ver'i tıklayın.

Ayarlar'da kamera ve mikrofonunuza ilişkin izinleri etkinleştirmeniz gerekebilir. Yöneticiler için ipucu: Gmail'de Meet'i kullanmak için görüntülü görüşme hizmetinin Yönetici konsolu'nda etkin olması gerekir. Görüntülü görüşmenin nasıl etkinleştirileceğini öğrenin. 

Görüntülü görüşme başlatma
Gmail'i açın. "Toplantı başlat"ı Görüntülü görüşme tıklayın. Toplantılarınız yeni bir pencerede açılır.
Toplantıya katılmadan önce: En altta, kameranızı ve mikrofonunuzu açabilir veya kapatabilirsiniz.
Sağ tarafta, toplantı kodunu ve toplantı ayrıntılarını bulabilirsiniz. Görüşmeye girmek için Şimdi katıl'ı tıklayın.

Toplantı ayrıntılarınızı içeren bir pencere görüntülenir. Diğer kullanıcıları eklemek için bir seçenek belirleyin: Toplantı kodunu paylaşmak için Katılma bilgilerini kopyala'yı tıklayın ve toplantı kodu ile bağlantısını birisiyle paylaşın.

Kişileri e-postayla davet etmek için Kişi ekle'yi tıklayın. Adları veya e-posta adreslerini girin, ardından Davet Gönder'i tıklayın. Kişileri telefonla davet etmek için Kullanıcı ekle'yi tıklayın. Ara'yı tıklayın ve ardından bir telefon numarası girin.  Görüşmeniz bittiğinde Görüşmeyi sonlandır'ı Call end icon tıklayın.

Görüntülü görüşmeye katılma
Gmail'i açın. Toplantıya katıl'ı Giriş yap tıklayın. Toplantıyı düzenleyen kişinin sağladığı 10 harfli toplantı kodunu girin.Katıl'ı tıklayın.

Toplantıya katılmadan önce kameranızı ve mikrofonunuzu açabilir veya kapatabilirsiniz.
Görüşmeye girmek için Şimdi katıl'ı tıklayın. Görüşmeniz bittiğinde Görüşmeyi sonlandır'ı Call end icon tıklayın. Bir toplantıya Takvim etkinliğinden, Google Meet uygulamasından da katılabilirsiniz. 

1489160212-hangouts-meet-2.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.