"Gençlik Meclisleri 6. Bölge Toplantısı"

"Gençlik Meclisleri 6. Bölge Toplantısı"

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde "Gençlik Meclisleri 6. Bölge Toplantısı" başladı.Türkiye'de Gençlik Meclislerinin...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde "Gençlik Meclisleri 6. Bölge Toplantısı" başladı.

Türkiye'de Gençlik Meclislerinin Güçlendirilmesi, Gençlik Meclisleri Ağının Oluşturulması Projesi İç Anadolu Bölge Koordinatörü ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Bünyamin Nokta, gençliğe desteğini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Gençlik Kalkınma Derneği Başkanı Mesut Demir de Türkiye'de var olan gençlik meclislerinin kurumsallaşmasına yönelik faaliyet içinde olduklarını söyledi.

Gençlik Kalkınma Derneği'nin Kurucu Genel Sekreteri ve Kırşehir Akpınar Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu ise yaptıkları çalışmaların tabana yayılması ve hayatın içine girmesini sağlamanın yollarını arayacaklarını dile getirdi.

Başkan Akyürek de belediyeciliği bir vakıf olarak gördüklerini ifade ederek, "Bu anlayışla yönetilen belediyeler halka daha büyük katkı yapıyor. Gençlik merkezleri ve Gençlik Meclisi'nin koordinasyonuyla, doğrudan gençlik faaliyeti yürütmekteyiz." dedi.

Şehir kültürü çalışmalarında Gençlik Meclisi'ne ve gençlere önemli görevler düştüğünü vurgulayan Akyürek, şöyle konuştu:

"Gençlik meclisleri, sivil toplum kuruluşları çalışmalarının alternatifi olmamalı. Bu meclisler, her sivil toplum kuruluşunun adeta üst yapısı gibi. Onlardan da gerekirse temsilciler alarak hayırlı faaliyetlerde bulunan kuruluşlarla işbirliği yaparak yürümeli. Gençlere yönelik çalışma organizasyonu olduğu için bu meclisler çok değerlidir."

İki gün sürecek programa, Konya'nın yanı sıra Ankara, Adana, Aksaray, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Kayseri, Mersin, Niğde ve Yozgat belediyelerinin gençlik meclisi başkanları katılıyor.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı