Genç KOMEK Yaz Okulu'na kayıtlar başlıyor

Genç KOMEK Yaz Okulu'na kayıtlar başlıyor

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) yaz okulu kayıtları alınmaya başlanacak.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) yaz okulu kayıtları alınmaya başlanacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 1-12 Haziran'da yapılacak kayıtların ardından eğitim Valilik tarafından koordine edilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve tüm ilçe belediyelerinin de katkı sunacağı Genç KOMEK Yaz Okulu, Konya ve ilçelerinde 98 noktada, 36 KOMEK merkezi, 34 okul, 12 spor salonu ve 16 yüzme havuzunda açılacak.

Genç KOMEK Yaz Okulu'ndan şehit ve gazi çocukları, yetim ve öksüzler, Büyükşehir Belediyesinin sosyal kart uygulamasından yararlanan ailelerin çocukları, Büyükşehir Belediyesinden eğitim yardımı alan öğrenciler, yüzde 40 ve üzeri engelli olanlar, devlet koruması altında olan çocuklarla kaymakamlıklardan ve muhtarlardan ihtiyaç durumunu gösterir belge alan ailelerin çocukları ücretsiz yararlanacak.

Yaz okuluna kayıt yaptıran ikinci kardeş yüzde 50 indirimli, üçüncü ve üzeri kardeşlerse ücretsiz katılabilecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin tamamında geniş kapsamlı açılacak KOMEK Yaz Okulu'nun çocukların tatil zamanlarını iyi değerlendirebilmesi için önemli olduğunu belirtti.

Akyürek, Konya genelindeki 8-16 yaş gurubu tüm öğrencileri KOMEK Yaz Okulu'na kayıt yaptırmaya davet etti.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı