Gelin ve damadın mutluluğuna kar timinden destek

Gelin ve damadın mutluluğuna kar timinden destek

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde karla mücadele timi, yolu kapanan köyde mahsur kalan damat Ferhat ile gelin Büşra Özer'in de aralarında bulunduğu düğün konvoyunu salona ulaştırmak için harekete geçti- Ekiplerin iş makineleriyle 4 saatlik çalışması sonucu y

AĞRI (AA) - ORHAN GÜNGÖR - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde kar ve tipi nedeniyle düğün günü köyde mahsur kalan gelin ile damadın da aralarında bulunduğu konvoy, ekiplerin yaklaşık 4 saatlik yol açma çalışmasının ardından törenin yapılacağı salona ulaştı.

Doğubayazıt merkezine 20 kilometre uzaktaki Dostali köyünde oturan ve köy meydanında düğün yapmak için hazırlıkları tamamlayan Ferhat ile Büşra Özer, burada kar kalınlığının 2 metreye ulaşması nedeniyle ilçede salon kiraladı.

Düğün günü gelin ve damadın da aralarında bulunduğu konvoy, salona gitmek için sabah yola çıktı. Ancak konvoy, bölgede etkili kar ve tipiden yolun kapanması nedeniyle mahsur kaldı.

Bunun üzerine Dostali Köyü Muhtarı Hüseyin Özer, durumu yetkililere bildirerek yardım istedi. İhbarı alan İlçe Özel İdaresi ekipleri, mutlu günlerinde çifte yardımcı olarak konvoyun salona ulaşmasını sağlamak için harekete geçti.

Karla mücadele timi, iş makineleriyle yaklaşık 4 saat süren çalışma sonucu yolu açtı. Törenin yapılacağı salona ulaşan gelin ve damat ile yakınları, büyük mutluluk yaşadı.

Dünyaevine giren Ferhat Özer, AA muhabirine, düğünlerini yapabilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Düğün günü yolda mahsur kaldıklarını dile getiren Özer, "Düğün salonuna eş dost hepsi gitmişti. İlçe Özel İdare ekipleri sağ olsunlar yaklaşık 4 saat sonra yolumuzu açtı. Düğünümüzü sorunsuz yaptık. Çok mutluyuz. Devletimize bu mutlu günde bizlere yardım ettikleri için çok teşekkür ederim." dedi.

Muhtar Özer ise bu yıl yağışların fazla olduğunu, kar ve tipi nedeniyle sürekli köy yollarının kapandığını belirtti.

Düğün günü de sabah yolun kar ve tipiden kapandığını gördüklerini anlatan Özer, "Davetiyelerimizi dağıtmıştık. Artık düğünümüzü geri alamazdık. İlçe Özel İdaresini arayıp durumu bildirdim. Hemen bize iş makinelerini yolladılar. Yolumuz açıldı. İlçe merkezine inerek düğünümüzü yaptık. Böyle mutlu bir günümüzde yardımımıza koşan ve yanımızda olan devletimize Allah zeval vermesin. Devletimiz sürekli kapanan köy yolumuzu açıyor. Allah kendilerinden razı olsun." ifadelerini kullandı.

İlçe Özel İdaresinde iş makinesi operatörü Adem Bağıran da Dostali köyünde düğüne gitmek üzere yola çıkanların mahsur kaldıkları bilgisini alınca hemen çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Çalışmalar sonucu konvoya ulaştıklarını söyleyen Bağıran, "Dostali, Besler, Melikşah ve Yukarı Tavla köyleri yüksekte olduğundan kar ve tipiden dolayı yolları sürekli kapanıyor. Gece gündüz yol açma çalışmalarımızı sürüdürüyoruz. Düğün konvoyunun yanı sıra Besler köyündeki hastalar için yolları açtık." dedi.


AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :