Garanti Mortgage "İşsizlik Sigortalı" krediyle ev sahibi yapıyor

Garanti Mortgage "İşsizlik Sigortalı" krediyle ev sahibi yapıyor

İSTANBUL (AA) - Garanti Mortgage, "İşsizlik Sigortalı Mortgage" kampanyasıyla ücretli çalışanları ev sahibi yapıyor, işsizlik teminatıyla da çalışanların...

İSTANBUL (AA) - Garanti Mortgage, "İşsizlik Sigortalı Mortgage" kampanyasıyla ücretli çalışanları ev sahibi yapıyor, işsizlik teminatıyla da çalışanların kendilerini güvenceye almalarını sağlıyor.

Garanti Mortgage'dan yapılan açıklamaya göre, kampanya kapsamında çalışanlar hem uygun faiz oranları ile mortgage kullanabiliyor hem de işsizlik sigortası sayesinde mortgage ödemeleri devam ederken işsiz kalmaları durumunda bu kişilerin aylık taksitlerinin yarısı ödeniyor.

Ödeme işlemi, 5 yıl ve daha kısa süreli kredilerde 12 aya kadar, 5 yıldan uzun süreli kredilerde ise 24 aya kadar yapılabiliyor.

İşsizlik sigortasıyla yapılan hayat sigortası sayesinde krediler de güvence altına alınıyor.

Gelir akışlarına uygun ödeme planlarıyla kişiye özel seçenekler sunan Garanti Mortgage'ın kampanyasından yararlanmak isteyenler, Garanti Bankası şubelerinden, "garantimortgage.com" sitesinden ve "444 3846 – 444 EVİM" telefon hattından konuyla ilgili bilgi alıp, başvuruda bulunabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, şunları kaydetti:

"Günümüzde konut kredisi kullananların büyük bölümünü ücretli çalışanların oluşturduğu gerçeğinden hareketle yenilikçi yaklaşımımızla bu kampanyayı hayata geçirdik. Tüm çalışanların kendi evlerini satın alırken geleceğe güvenle bakmalarını arzu ediyoruz. Bu nedenle Garanti Mortgage olarak ev sahibi olurken ödemeleri ile ilgili güvende olmak isteyen çalışanları düşünerek, İşsizlik Sigortalı Mortgage kampanyasını geliştirdik. Önümüzdeki dönemde de farklı kampanya ve fırsatlarla ev sahibi olmayı isteyen müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümleri sunmayı sürdüreceğiz."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı