Garanti, "Dilek Ağacı" ile hayalleri gerçekleştirdi

Garanti, "Dilek Ağacı" ile hayalleri gerçekleştirdi

İSTANBUL (AA) - Garanti Bankası çalışanlarının oluşturduğu Gönüllü Yoncalar Sosyal Sorumluluk Kulübü, 2 yıldır yürüttüğü Dilek Ağacı projesini...

İSTANBUL (AA) - Garanti Bankası çalışanlarının oluşturduğu Gönüllü Yoncalar Sosyal Sorumluluk Kulübü, 2 yıldır yürüttüğü Dilek Ağacı projesini bu yıl yeniden hayata geçirdi.

Garanti'den yapılan açıklamaya göre bankanın çalışanları tarafından 2008 yılında kurulan ve üyelerini çalışanların oluşturduğu Gönüllü Yoncalar Sosyal Sorumluluk Kulübü, Dilek Ağacı projesine bu yıl da devam edecek.

Adana, Ağrı, Balıkesir, Erzurum, İstanbul, Mardin ve Trabzon olmak üzere toplam 7 ildeki 14 okuldan 2 bin 468 ilköğretim öğrencisinin hayallerini süsleyen dilekler bu proje aracılığıyla Gönüllü Yoncalar tarafından toplanarak, Garanti Bankası çalışanlarına sunuldu.

Proje, 20 bin 'Garantili'ye ulaşabilmek adına bir portal üzerinden yönetiliyor. Portalda, çocukların kendi el yazılarıyla yazdıkları ve resmettikleri dilekler yer alıyor.

Çalışanlar kıyafet, teknoloji, kırtasiye, spor malzemesi, ayakkabı, kitap ve oyuncaklardan yer alan dileklerden tercih ettiklerini sahipleniyor ve hediye paketini hazırlayıp ilgili ildeki Gönüllü Yoncalara gönderiyor.

Projeye 8 Mart'ta başlanırken, 30 Mart'ta tüm dileklerin Gönüllü Yoncalar'a teslim edilmesiyle tamamlandı. Gönüllü Yoncalar da nisan ayı boyunca okulları ziyaret ederek öğrencileri hayallerine kavuşturdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Osman Tüzün, bankanın kurumsal sosyal sorumluluk kulübü olan Gönüllü Yoncalar'ın topluma ve çevreye değer katmak amacıyla bugüne kadar birçok projeye imza attığını bildirdi.

Gönüllü Yoncalar'ın yürüttüğü Dilek Ağacı projesiyle geçen yıl 9 ildeki 20 okulda okuyan bine yakın çocuğun dileğini gerçekleştirdikleri bilgisini veren Tüzün, şunları kaydetti:

"2016'da ise 2 bin 500'e yakın çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın hayallerindeki hediyeyi aldıktan sonraki duygularını, sevincini ve mutluluğunu fotoğraflayarak, dileği yerine getiren çalışanlarımızla paylaşıyoruz. Bu yıl fotoğrafçılık kulübümüz, armağanların teslim edildiği anları ölümsüzleştirmek için Gönüllü Yoncalar'a eşlik etmesinden ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda, daha çok çocuğa ulaşmak ve dileklerini gerçekleştirmek için Dilek Ağacı projesine devam edeceğiz."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı