FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren İzmirliler, Konak Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine devam etti- Türk Halk Müziği sanatçısı Akartürk: "Allah başımızdaki o güzel insanlara güç versin. Uyku, dinlenme hiçbir şey gözetmeden çalıştılar. Halkımızla ne ka

İZMİR (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı İzmirliler, Konak Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine devam etti.

Meydanda 15 Temmuz'dan bu yana her akşam toplanan her kesimden ve yaştan İzmirliler, ellerinde Türk bayraklarıyla şarkılar ve marşlar eşliğinde birlik mesajı verdi, FETÖ aleyhine sloganlar attı.

Meydanda toplanan vatandaşlar "Vatan için nöbetteyiz, darbeye ve cuntaya hayır, tek yürek tek millet", "Nöbet bitti diye sevinme FETÖ, Reis'in bir lafına bakar", "Demokrasi destanına şahitler biziz, bir ölünce bin dirilen şehitler biziz" pankartları taşıdı.

Demokrasi nöbetini katılarak sevilen türküleriyle ilahiler ve kasideler seslendiren Türk Halk Müziği sanatçısı Bedia Akartürk, daha sonra İzmirlileri selamladı.

Akartürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türk milletiyle gurur duyduğunu belirterek, İzmir'in demokrasi nöbetlerinde ziyaret ettiği üçüncü kent olduğunu söyledi.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından milletçe gösterilen birlik ve beraberliğin kendisini çok mutlu ettiğini aktaran Akartürk, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Türk milletinin bu kadar birlik olmaları bana sonsuz gurur veriyor. İşte Türk milletinin kanı bu. Allah başımızdaki o güzel insanlara güç versin. Uyku, dinlenme hiçbir şey gözetmeden çalıştılar. Günlerini hep halkımız için gayret ederek geçirdiler. Halkımızla ne kadar övünsek azdır. İnanın bu kalabalığı gördükçe tüylerim diken diken oluyor. Helal olsun." dedi.

Akartürk, darbe girişiminin ardından Türk milletinin cesaretini anlatmak için yazdığı şiiri de okudu.

- "Nöbetin bitmesine üzülüyoruz"

Meydanda demokrasi nöbeti tutan görme engelli Salih Arıkan, Türkiye'nin meselesine sahip çıktığını belirterek, halkın FETÖ örgütüne karşı darbe yaptığını söyledi.

Arıkan, Türkiye'nin çok ciddi bir tehlikeyi atlattığına dikkati çekerek, "Direkten döndük. Burada muhteşem bir coşku. Bu meydan inanılmaz bir atmosfer. Kelimelerle anlatılmaz, yaşanır. Nöbet bitiyor, üzülüyoruz, çok alışmıştık." diye konuştu.

Geçen hafta dizinden ameliyat olmasına rağmen demokrasi nöbeti tutmaya geldiğini anlatan 70 yaşındaki Sabiha Dokuzluoğlu da devleti ve milleti için meydanda olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla her zaman meydanlara çıkmaya hazır olduğunu dile getiren Dokuzluoğlu, "Yavrularımızın kanları döküldü, bizimki de dökülmüş çok mu yani. Ameliyat oldum. Ona rağmen geldim. Gelmezsem çok zoruma giderdi. Bundan çok gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın alnının çatından öpüyorum. Demokrasi nöbetinin sonu geliyor, çağırsın meydana yine çıkarım." ifadelerini kullandı.

Ebru Afacan da demokrasi nöbeti sona erdiği için üzüldüğünü belirterek, "Ölene kadar burada kalabiliriz. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla yine çıkarız." dedi.
AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler