FETÖ şüphelisi eski askere 15 yıla kadar hapis istemi

FETÖ şüphelisi eski askere 15 yıla kadar hapis istemi

Adana'da, terör örgütünün "mahrem imamlarıyla" görüştüğü iddia edilen eski astsubay hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

ADANA (AA) - Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) ''mahrem imamlarıyla" ankesörlü hatlardan ve büfe telefonlarından ardışık arama sistemiyle haberleştiği iddia edilen eski astsubay hakkında, 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle dava açıldı.

Terör örgütüyle bağlantılı olduğu iddiasıyla tutuklanan şüpheli Abdulkadir F. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Zanlı hakkında "terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, eski astsubayın, örgütün hiyerarşik yapısında yer aldığı anlaşılan kişilerle irtibatlı olduğu belirtildi.

Davanın iddianamesinde şunlar kaydedildi:

"Zanlının, HTS kayıtlarına yansıdığı şekilde çok sayıda örgüt mensubu ile irtibat halinde olması, terör örgütünün mahrem asker yapılanması içerisinde asker abisi/imamlarının sorumlu olduğu kişilerden olması, bu kapsamda şüphelinin kontörlü sabit hatlardan aranmak sureti ile örgütün benimsediği tedbir ve gizliliğe uyması, bu amaçla gizliliği sağlamak için ankesörlü telefonla iletişim şeklini tercih etmesi bir bütün olarak değerlendirildiğinde üzerine atılı 'terör örgütüne üye olmak' suçundan cezalandırılması kamu adına iddia ve talep olunur."

Abdulkadir F. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Kaynak:Haber Kaynağı