Fadime Küçük, 50 Yaşında Üniversite Kapılarını Açtı

Fadime Küçük, 50 Yaşında Üniversite Kapılarını Açtı

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Fadime Küçük, çocuklarına verdiği destekle üniversiteye giriş yaparak 32 yıllık hayalini gerçekleştirdi.

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaşayan Fadime Küçük, 50 yaşında olmasına rağmen çocukluk hayalini gerçekleştirerek üniversite eğitimine başladı. İlkokul ve ortaokulu tamamladıktan sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimine ara vermek zorunda kalan Küçük, evlenip 2 çocuk sahibi olduktan sonra da üniversite okuma arzusunu hiç kaybetmedi.

Selçuk Üniversitesi'ni kazandı

Ev hanımı olarak çocuklarına ve evine zaman ayıran Fadime Küçük, çocukları Murat ve Gülsüm'ün üniversite eğitimlerini tamamlamasının ardından kendi eğitimine odaklandı. Önce lise öğrenimini tamamlayan Küçük, ardından Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girdi ve Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar MYO Süt ve Süt Ürünleri Bölümü'nü 250 puanla kazandı.

o1.jpg

Eşi ve çocukları teşvik etti

Fadime Küçük, çocuklarının ve eşinin büyük destekleriyle bu başarıya ulaştığını belirterek, "Ev işleriyle uğraşırken bile aklım hep dersteydi. Çocuklarım da bana ders çalıştırarak büyük destek verdi. Üniversiteli çocuklarımın annesi olmak için çok çalıştım. YKS sınavında 250 puan ile üniversiteye yerleşerek hem 32 yıllık hayalimi gerçekleştirmenin hem de diğer kadınlara örnek olmanın mutluluğunu yaşadım" dedi.

"Eğitimin yaşı yoktur"

Duygularını ifade edemeyen ancak çok mutlu olduğunu belirten Küçük, "Eğitimin yaşı yoktur. Sıvana girdim ve kazandım. Bu istediğim bir şeydi ve hayalimdi. Ben de heves hiç bitmedi. Aslında ertelenmiş bir hevesti. Çocuklarımı okutup emek harcadım ve sıra bana geldi. Çocuklar büyüdükten sonra onlar da benim hayalimi destekledi. Sınava girmeden biraz çekindim, bu yaşta olur mu, başarabilir miyim diye. Ama onlar beni destekledi" şeklinde konuştu.

o2.jpg

Okuldakiler öğretmen sandı

Aynı okulda öğrenci olan Hasan Kabaklı, Fadime ablayı kütüphanede gördüğünde öğretmen zannettiklerini söyleyerek, "Öğrenmenin yaşı olmadığını gösteriyor" ifadelerini kullandı. Fadime Küçük, okulu bitirdikten sonra 4 yıllık bir bölüme geçiş yapmayı düşündüğünü ancak öncelikle bu aşamayı tamamlamak istediğini belirtti. Kadınların istediklerinde çok şeyi başarabileceğini gösteren Fadime Küçük, öğrencilere de annelik yaparak destek oluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler