Eğitimciler Birliği Sendikası 2 milyon TL bağışladı

Eğitimciler Birliği Sendikası 2 milyon TL bağışladı

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şube Başkanı Metin, 'Millî Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon, ‘Şimdi Vefa Vakti’ kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunduklarını söyledi

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘BizBizeYeteriz’ kampanyasında zikredilen Bizden Biri olarak, tüm gücümüzle BİZ olmanın gereğini yapacağımızı haykırıyor ve ‘Bizde Varız.’ diyoruz" dedi

Türkiye’nin en büyük STK’sı olarak taşıdığımız sorumluluğun bilincinde olarak bir insiyatif aldıklarını belirten Metin, "Koronavirüsle mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan ‘Millî Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon TL, ‘Şimdi Vefa Vakti’ kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunduk.

Ayrıca Konfederasyonumuz Memur-Sen yöneticileri, bağlı sendikaların genel başkanları birer aylık maaşlarını bağışladılar. Bizde illerdede aynı çağrıyı üyelerimize yaparak bu iyilik yarışında geride kalmamak için üyelerimize mesajlarımızı çektik, watsup gruplarımızdan temsilcilerimize çağrılarımızı yaptık. Milli Mücadele konsepti içinde yürütülen Corona Virus salgını ile mücadelede milli dayanışmanın en güzel örneklerini sunuyoruz. Bir millet olduğumuzun, ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.’ diyen bir peygamberin ümmeti olduğumuzun en güzel örnekliğini sergiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Şenol Metin açıklamasını şöyle tamamladı: Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘BizBizeYeteriz’ yardım kampanyasını sadece kamusal Kaynak Yaratma çerçevesinde değerlendirip maniple eden ‘Biz’ olamamış çevrelere de bir çağrımız var;

‘Bir yetimin elinden tuttuğunuzda hissedeceğiz huzuru, bir fakirin sofrasına bir tas sıcak çorba koyduğunuzda duyacağınız mutluluğu hiçbir dünyevi mutluluk kaynağından alamayacaksınız. Bu fırsatı müstevli siyasi kariyer planlarınıza kurban etmeyin, vicdanınızın sesini dinleyin.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘BizBizeYeteriz’ kampanyasında zikredilen Bizden Biri olarak, tüm gücümüzle BİZ olmanın gereğini yapacağımızı haykırıyor ve ‘Bizde Varız.’ diyoruz.

Milletimizin kadim diğergamlığı bu süreci atlatmamızda en müessir amil olacaktır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun."

Kaynak:Memleket

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.