Eğitim-İş dokuzuncu yılını kutluyor

Eğitim-İş dokuzuncu yılını kutluyor

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, Eğitim-İş’in 9. yıla ulaşmasının sevincini yaşadıklarını belirterek, “Eğitim-İş olarak, ‘Emeğimiz ve Tam Bağımsız Türkiye’ diyerek yola çıktık

 Atatürk'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin bağımsızlığını ve egemenliğini; ulus ve ülke bütünlüğünü; laik, demokratik, bilimsel ve ulusal eğitim değerlerini; emeğimizi korumak ve yaşatmak mücadelesinde dokuzuncu yılı ardımızda bıraktık. Emek mücadelesinde 9. yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

EMEK VE AYDINLANMA MÜCADELESİNİN MİRASÇISIYIZ

Şükrü Balun,  emek ve aydınlanma mücadelesinin mirasçısı olduklarına dikkat çekerek,

“Yüz yıllık emek ve aydınlanma mücadelesinin biricik mirasçısı olduğumuzun bilincindeyiz. Mücadele ruhumuz, ırkçının, bölücünün, gericinin devlete ya da sokağa egemen olduğu her dönemde halkımızın üzerine güneş gibi doğmuştur. Cumhuriyetin yurtsever eğitim çalışanları,  bir asırdır varlık sebebi olan değerlerinin üzerine inşa ettiği tercihlerinin bugüne kadar dimdik arkasında durmuş, bundan sonra da durmaya devam edecektir. Encümen-i Muallim’den, TÖS’den, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, Köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a kadar yurdumuzun dört bir tarafında eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırdık. Gözlerimizdeki mutluluğun pırıltısını, yüreğimizdeki coşkuyu ve heyecanı birbirimizle paylaştık. Cehalete, yoksulluğa, yolsuzluğa, karanlığa karşı mücadele ettik. Mustafa Kemal’in devrimciliğiyle ülkeye ışık olan Cumhuriyetin savunucusu, bilim ve eğitim emekçilerinin temsilcisi Eğitim-İş olarak, barış, hoşgörü ve kardeşlik içinde bir emek mücadelesinden doğacak birlik ve beraberliği yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi Eğitim-İş’i bulacaktır. Yolumuz açık olsun” şeklinde konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler