DSİ Bölge Müdürlüğüne atanan Mehmet Ekinci: Konya'da görev yapmak her insana nasip olmaz

DSİ Bölge Müdürlüğüne atanan Mehmet Ekinci: Konya'da görev yapmak her insana nasip olmaz

DSİ Konya 4. Bölge Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Ekinci, "Bizim yüreğimizde Konya’nın başka bir yeri vardır. İç Anadolu'nun göz bebeği Konya ilimizde görev yapmak her insana nasip olmaz. Bundan dolayı Rabbime şükrediyorum" dedi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli DSİ Konya 4. Bölge Müdürlüğü görevine Mehmet Ekinci'yi atadı.

Mehmet Ekinci yaptığı DSİ 63. Hatay Şube Müdürlüğü ve DSİ 6. Adana Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerinde önemli projelere imza attı.

Görev yaptığı 3,5 yılda, DSİ 63. Hatay Şube Müdürlüğünde önemli projelere imza attı. Hatay’ın

50 yıldır hayalini kurduğu Reyhanlı Barajını ve Davutlar Regülatörünü, Tahtaköprü Barajını, Karaçay Barajını, Hatay İçmesuyu Arıtma Tesisini ve isale hattını ayrıca onlarca taşkın projesini tamamladı. Bununla birlikte Afrin Koordinatörü olarak da görev yapan Mehmet

Ekinci ardından atandığı DSİ 6. Adana Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcılığı görevinde de birçok projeye ivme kazandırdı.

"Konya'da görev yapmak her insana nasip olmaz"

20 Eylül tarihinde Konya’ya gelerek göreve başlayan DSİ Konya 4. Bölge Müdürü Mehmet Ekinci yazılı bir açıklamada bulundu:

Burası ‘Ne Olursan Ol Yine Gel’ diyen Hz. Mevlana’nın diyarı Konya, dolayısı ile Konya’da görev yapmanın kendileri için büyük bir onur olduğunu ifade eden DSİ 4. Konya Bölge Müdürü Mehmet Ekinci, ‘Öncelikle bugüne kadar Bölge Müdürü görevini yürüten Bölge Müdürümüze teşekkür ediyor, kendilerine bundan sonraki görevlerinde başarılar diliyorum. Bizim yüreğimizde Konya’nın başka bir yeri vardır. Burası Selçuklu’nun Başkenti Hz. Mevlana’nın torunlarının bulunduğu hoşgörü şehridir. İç Anadolu'nun göz bebeği Konya ilimizde görev yapmak her insana nasip olmaz. Bundan dolayı Rabbime şükrediyorum.

Konya ilimizde görev yapma fırsatını bana layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye , Bakan Yardımcılarımıza ve DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız’a şükranlarımı sunuyorum.

Bugünden sonra Konya ilimiz ve bölgemiz başta olmak üzere bölgemize bağlı Niğde, Aksaray ve Karamanlı hemşehrilerimizin hizmetkarıyız.

Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde illerimide devam eden projlerimizi bir an evvel tamamlayarak faydaya dönüştürmeye, yeni projeler üretmeye, topraklara can suyu olarak çiftçimizin ve üreticimizin ekonomik refah seviyesini artırmak en büyük hedefimizdir.

Çıktığımız bu yolda Rabbim yar ve yardımcımız olsun.’dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.