Dolar yükseldi kriz söylentileri çıktı Erdoğan, 'anlayanlara' madde madde son durumu anlattı!

Dolar yükseldi kriz söylentileri çıktı Erdoğan, 'anlayanlara' madde madde son durumu anlattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmalarının yeniden başlatıldığını söyledi. Erdoğan mesajını Ayasofya Camii'nden verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Ayasofya Camii'nde kıldı.

Erdoğan, namazın ardından kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"DOĞU AKDENİZ'DE YENİDEN...."

Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarının Almanya'nın aracılığıyla Yunanistan ile görüşmeler yapılması için bir süre durduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yunanistan verilen sözleri yerine getirmedi. Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmalarına yeniden başladık. Sözlerinde durmuyorlar." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

* Öncelikle Beyrut patlaması, failleri kimdir, henüz bu belirlenmiş değil.

* Şu anda konuyla ilgili başta Lübnan Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmelerde henüz kimdir, hangi kuruluştur, buna benzer alınmış bir bilgi yok.

* Kardeş Lübnan'ın bize vereceği bilgileri takip ediyoruz. Bu çok ama çok büyük bir felaket.

* Bu konuyla ilgili söylenenleri biliyorsunuz; nitrat kaynaklı olduğu söyleniyor, füze olduğu söyleniyor.

* Net olarak bilgilendirme yapıldı diyemeyiz. İşi bizler de takip ediyoruz.

* Kardeş Lübnan'ı yalnız bırakamayız. Felaketin boyutu çok çok büyük.

YUNANİSTAN İLE MISIR'IN ANLAŞMASI

* Yunanistan ile Mısır arasındaki anlaşmanın hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Bir defa, buralara baktığımız zaman, özellikle Yunanistan'ın Libya ile ilgili olarak buradaki kıyıdaş olma konusunda bir alakası var mı? Ne işi var orada? Biz Libya ile böyle bir anlaşma yaptıktan sonra, bunların hepsi bu işin üzerine atladılar. Biz şu anda Libya ile yaptığımız anlaşmayı kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.

* Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmalarına yeniden başladık. Sözlerinde durmuyorlar.

* Dünyada şu an ekonomik gelişmeleri gözden geçirecek olursanız, her yere baktığınız zaman ekonomide koronavirüsten sonra ciddi zigzagların olduğunu görürsünüz.

* İçerideki düşmanları zaten söylemek istemiyorum.

* Bakın dünyada şu anda ekonomik gelişmeleri şöyle bir gözden geçirecek olursanız, başta Amerika olmak üzere Rusya, bunun yanında Avrupa bütün bunlara baktığımız zaman ekonomide koronavirüs seyrinden sonra çok ciddi zikzakların olduğunu görürsünüz. Burada tüm samimiyetimle, ben içerideki düşmanları zaten gündeme getirmek istemiyorum. Bize zaten dışarıdakiler yetiyor. İçeridekiler de pompalama görevi ifa ediyorlar.Dışardaki düşmanları içeride destekleyenler var.

* Türkiye tırmanışta bunu görmek istemeyenler var. Türkiye olarak kalkınmamızı, tırmanışımızı yüksek oranda devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz. Güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha güçlü olacağız. 105 milyar dolar rezerv var, Türkiye dimdik ayakta. Biz gücümüzü milletimizden alıyoruz. Milletimizi birilerine muhtaç etmeyeceğiz.

Amerika ile Çin arasındaki gerilim ve koronavirüsün etkisi Türkiye'de döviz kurlarının dalgalanmasına neden oldu.

Ekonomiyi sadece döviz kurları üzerinden değerlendirenler sosyal medyada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef alan paylaşımlarda bulundu.

"BUNLAR YETİŞEMEDİĞİ ÜZÜME KORUK DİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomide bu söylenenlerin hepsi bir tarafa, benim Hazine ve Maliye Bakanımla ilgili sosyal medyada yaptıkları karalamalar... Bunlar yetişemediği üzüme koruk diyorlar. Sen ülkeye bak. Türkiye nereden nereye geldi. Batı nerede, dünya nerede... İşte koronavirüste, biz 150'ye yakın ülkeye biz maskeden tuluma ilaçlara varıncaya kadar her şeyi gönderiyoruz.E bunlar bedelsiz olmuyor, bir şeyle olmuyor. Bunları görmüyor musunuz?. Böyle bir dönemde biz hastaneyi bitirdik. E bunlar neyle oluyor? Bu Türkiye'nin gücünü gösteriyor." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum